Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Eski Sevgili İle Arkadaş Olma

Eski Sevgili İle Arkadaş Olma

Eski sevgili ile arkadaş olma aslında bana göre çok saçma bir beklenti. Bu beklentide olanlara tavsiyem hiç bulaşmayın demek olurdu. Çünkü karşı tarafla duygusal bir ilişki içerisine girmişsiniz, aranızda bir takım olaylar vuku bulmuş. Bunları unutup yutkunarak eski sevgili ile nasıl arkadaş olabilirsiniz? Fakat ben illa ki eski sevgilim ile arkadaş olmak istiyorum diye feryat ediyorsanız, aşağıda vereceğim ip uçlarına göz atmanızda yarar var.

Biten Bir İlişki Sonunda Zamana İhtiyaç Vardır

Uzun süreli veya kısa süreli bir ilişki ne kadar iki tarafı da hırpalayarak biterse bitsin, bu ayrılığın ardından insanlar bazı şeyleri unutmak için zamana ihtiyaç duyar. Belli bir süre matem havasında kalmak için kendinize fırsaz tanırsanız, bu ayrılığa neden olan güçlü duyguların da farkına varabilirsiniz. Bu nedenle eski aşkınızı tekrardan iyi bir şekilde yad etmeye başlar, birlikte harcadığınız iyi vakitleri hatırlamaya başlarsınız. Bu vesileyle eski sevgilinizle arkadaş olmak için önünüzde herhangi bir mani kalmamıştır.

Duygularınızda Dürüst Olun

Eski sevgilinizle arkadaş kalmak istiyorsunuz, lakin içiniz hiç öyle demiyor, daha fazlasını bekliyor ve geçmişe dönmek istiyorsunuz. Eğer böyle bir duygu ve düşünce içerisinde bocalıyorsanız, bunun adı artık arkadaşlık değildir. Siz bana göre arkadaş değil tekrar sevgili olmak istiyorsunuz. Eğer hem arkadaş olayım diye düşünüp, hem de farklı duygular besliyorsanız, kendinize ve karşıdaki kişiye haksızlık etmiş olursunuz. Küllenmiş ateşi yeniden harlayıp sevgili olmak istiyorsanız, ayrılığı hazmetmek için vaktin geçmesini beklemeli, yahut eski sevgilinizle yeniden bir araya gelmek istediğinizi ona söylemelisiniz, yani dürüst davranmalısınız.

Arkadaşlık İki Tarafın Rızası Dahilinde Olmalıdır, Zorla Güzellik Olmaz

Arkadaşlıkta her iki tarafın rızası gözetilmelidir. Sadece siz arkadaş olmak istiyorsanız bu sevdadan vazgeçin. Eski sevgiliniz belki sizinle arkadaş olmak istemiyor, kendince haklı ve makul sebepleri olabilir. Belki de hala ayrılığın acısını yaşıyordur ve yalnız kalarak düşünmeye ihtiyacı vardır, ya da işin en kötüsü kendisine başka bir sevgili bulmuştur. Doğal olarak artık sizi yaşamında görmek istemiyordur. Bu nedenle karşı tarafı zorlamak insani bir hareket değildir. Rızası olmadan bir insana kene gibi yapışmaya çalışmak son derece çirkin bir harekettir.

Yaşanan Olayları Gündeme Getirin

Sağlam ilişkiler kavi bir zemin gerektirir. Eski sevgilinizle çalkantılı bir maziniz var ise, yaşanan bu tatsız hadiseleri konuşup tamamen tatlıya bağlamalı, arkadaşlık için temiz bir başlangıç yapabilirsiniz. Sonuca bağlanmamış konularla ilgili sohbet ederken lütfen açık ve anlaşılır bir üslup kullanın. Hata insana mahsus olan bir şeydir, hatalarınız için birbirinizden af dileyin, birbirinizi yargılarken bile ölçüyü kaçırmayın. Tüm bunlardan sonra hala arkadaş olmaya heves ettiyseniz, denemekten zarar gelmez.

Cinsel Konuları Artık Aklınıza Bile Getirmeyin

Artık arkadaş oldunuz, arkadaşlıkta cinsellik akla getirilmemelidir. Karşı taraf ne kadar yakışıklı, çekici ve alımlı olursa olsun, eski sevgilinizle cinsel anlamda bir birliktelik yaşamayı aklınıza bile getirmeyin. Artık gerçek bir arkadaşsınız, kırmızı çizgileriniz olmalı, önceki ilişkinizin sona erdiğini asla hatırdan çıkarmayın. Eğer birlikte zaman geçirme sırasında sürekli birbirinizi yargılıyorsanız, o zaman bu işe hiç başlamayın, sağlıksız bir arkadaşlıktan kaçının.

Sohbet odaları ekibinden ben yazarınız KaRa, eski sevgili ile arkadaş olma konusunda bazı tavsiyeler ve ön görüler sunmaya çalıştım. Bir başka makalede görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalınız.

Mehmet GÜÇKIRAN 458 Defa Okundu
Cevap bırakın