Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Ortam Sohbet

Ortam Sohbet

Ortam Sohbet Odaları Gururla Sunar

Ortam Sohbet Odaları hakkında şimdiye kadar kaç makale yazdım, çizdim inan hatırlayamıyorum sevgili dostlar. En sonunda makale yazmaktan gerçekten keyif alabileceğim Ortam.OrG sitesini sizlere gururla iftiharla tanıtmak istiyorum.

Yaklaşık olarak 2 yaşında olan bu güzide sitemizde en iyi ortamı hep birlikte oluşturmak için geceli gündüzlü çalışmalarımız devam edecektir. Devam edecektir derken Cenab-ı ALLAH izin verdiği ölçüde, nefesimiz yettiği kadar bütün bilgi ve birikimimizi bu güzide siteye aktarmaya gayret edeceğiz.

Ortam Sohbet

Ortam Sohbet

Haydi Aşk İle Şevk İle Ortam Sohbet Diyelim

Gayret bizden tevfik ALLAH’tan dedik ve başladık inşallah. Son günlerde bir çok sohbet sitesinin kaliteli bir sohbet ortamı oluşturmak adına çeşitli atak ve gayretlerini görmekteyiz. Herkesin ağzına sohbet ortamı, ortam sohbet gibi kelimeler adeta bir sakız gibi yapışmış.

Gece ortam ninnisiyle uykuya dalanlar, sabahleyin ortam türküsüyle uyanır hale gelmiştir. Sevgili kardeşlerim seviyeli bir sohbet ortamı oluşturduğunu iddia eden tüm sitelere girin çıkın, bir çoğunda seviye ve kalitenin ayaklar altında yerle yeksan olduğunu müşahede edeceksiniz.

Sohbet Siteleri Çoğalınca Kalite Ve Seviye Ayağa Düşmüş

Çünkü cebinde üç beş kuruş parası olan veya İrc Chat kültüründen zerre kadar anlamayan, bıyıkları yeni terlemiş gençler bile sohbet sitesi açmışlar, kaliteden ve seviyeden bahsediyorlar. İnanmayın arkadaşlar hepsi palavra ve mesnetsiz iddialardan ibarettir.

Sanal dünya tıpkı siyaset dünyasına benzer, desteksiz atıp tutmalar, film ve fırıldaklar, konuşurken mangalda kül bırakmamalar, küçük çamları devirmeler meşhurdur. Bu sohbet sitelerinin yaptığını veya yapacağını iddia ettiği şeyler; tamamen trafik çekmek amaçlı başvurduğu yollar dandır.

Ortam Sohbet veya Sohbet Ortamı Ne Demektir?

Değerli dostlar; öncelikle “Ortam” nedir onu açıklayalım. Ortam oldukça geniş anlamları ihtiva eden, içinde bulunulan mekana verilen bir isimdir. Ortam kelimesi genelde canlı varlıklar için, özellikle insanoğlu için sıklıkla kullanılan kelimelerdendir. Örnek verecek olursak; Aile Ortamı, İş Ortamı, Eğlence Ortamı, Okul Ortamı v.s. gibi uzatılabilir. Bir de “Ortam İnsanı” veya “Ortam Adamı” diye nitelendirilen tipler vardır.

Ortam Chat Odalarına Uyum Sağlayan Bukelamunlar

Bunlar bukelamun gibidir, girdikleri her ortama uyum sağlayan, en zor şartlarda hayatını idame ettirebilen insanlardır. Uzun süre aynı chat odalarına gelen kişiler, zaman içerisinde sohbet ortamındaki kişilerin bir parçası olmaya onlar gibi yazışmaya başlar ve farkında olmaz. Yani buradaki esas konu şu; hangi ortamda bulunuyorsan, oradaki davranış kalıplarını zamanla benimsersin. Sohbet ortamları da böyledir sevgili dostlar farkında olmadan ortama adapte olur, oradaki insanlar gibi davranmaya başlarsın.

Ortam Sohbet Odalarında Kaypak İnsanlara Güvenmeyeceksin

Ortam Sohbet Chat dünyasında ise sohbet ortamı, sanal sohbet ortamı gibi isimler kullanılır. 3-5 aydır uzak ülkelerde ikamet eden bir yeni yetme çocuk türemiş; “Sensiz Ortam Hep Bir Eksik” sloganıyla içinde ortam kelimesi geçen bir kaç domaini fahiş fiyata almış, yanında sohbet çevresi oldukça fazla olan bir Root Admin varmış, ilk zamanlar kalabalık bir kullanıcı kitlesi ile neşe ve zevk içerisinde sohbetler yapılırken, bu çok güvenilen Root Admin bütün çevresini de yanına alarak bu aklı evvel oğlanı terk edip başka bir sohbet sitesi açmış.

Ortam Sohbet Odalarında Botlarla Baş Başa Kalmanın Dayanılmaz Sancısı

Tabi bizim esas oğlan sunucu içerisinde konuşan cycle botlarla ve bir kaç kendisine sadık Admin ile baş başa kalmış. Ah be yavrum, sen sanal dünyayı ne zannettin, işte adamı böyle yarı yolda bırakırlar giderler. Kullanıcıların gittiğine mi yanarsın, o kadar parayı bayıldığına mı yanarsın.

Biz sana zamanında dedik, bu çocuğun gözü göze benzemiyor, babasına bile yararı dokunmamış bu müptezel seni bir gün yarı yolda bırakıp gider dedik. Ama sen bizi dinlemedin. Evet sevgili okurlar; üzülerek söylüyorum su sanal dünyanın insanlarına fazla güven olmaz, ortamdan ortama bir çekirge edasıyla zıplarlar, ordan oraya uçar giderler. Sanal sohbet ortamlarında güveneceğin, sırtını dayayabileceğin insan sayısı bir elin parmakları kadardır.

Sanal Sohbet Ortamları Ne İçin Kullanılır, Kimler Girer?

Yapılan araştırmalar ve analizler tamamen benim gözlemlerime dayanmaktadır. Sanal sohbet ortamlarına gelenlerin çoğunluğunu erkekler oluşturmaktadır. Gerçek yaşamda konuşacak veya beraber olacak birilerini bulamayanların sıklıkla rağbet ettikleri ortamlardır. Ayrıca sohbet odalarına gelen bir çok insan zaman içerisinde bağımlı hale gelmektedir. Acaba ne yazıyorlar, acaba neler oluyor? gibi.

Enteresan Kişilikler

Ayrıca buraya gelen insanlar kendilerini rahatlamış hissederler. Yalnızlık çeken tipler, gerçek hayatta içe kapalı ve utangaç kişilikler, itilip kakılanlar, toplum içinde itibar görmeyenlerin de uğrak yerlerindendir. En çarpıcı araştırma sonuçlarından biri de ev kadınlarının da bu sohbet sitelerine girmeleridir.

Eşinden gerekli ilgi ve alakayı, güler yüz ve tatlı sözü duyamayan bir kadın, kocası işe gittikten sonra bu tür sohbet odalarına girmekte, tanımadığı görmediği bir erkekle yazışırken içindeki merak ve ilginin etkisiyle buluşmaya kadar gitmektedirler.

Tabi bu merak ve maceranın sonu genelde aile faciası, boşanmalar veya cinayetle sona ermektedir. O yüzden sevgili kardeşlerim ortam sohbet odalarını kullanırken lütfen bilinçli hareket edelim. Tanımadığınız, yüzünü dahi görmediğiniz kişilerle, kimsenin olmadığı tenha ve izbe yerlerde, ormanlarda v.s. buluşma cihetine gitmeyelim.

Şu Konulara Da Göz Atmak İster misiniz?

 

Mehmet GÜÇKIRAN 2824 Defa Okundu
1 Yorumlar
CeyLin

Basarılarınızın devamını dilerim..

Cevap bırakın