Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Gece Sohbetleri

Gece Sohbetleri

Gece Sohbetleri ve Chat Tutkusu

Gece sohbetleri chat müdavimlerinin tercih ettiği bir sohbet sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü sohbet odalarımıza giren bir çok kullanıcı gündüz yoğunluğundan fırsat bulup ta gelemiyor.

Çünkü bütün işler gündüz vakti oluyor, ev kadınları yemek, bulaşık, çamaşır, ütü v.s ile uğraşırken, evin erkeği de Korona salgınından dolayı dışarıya çıkamadığı için evdeki diğer işleri yapıyor, hanımına yardım ediyor. Akşam hava karardıktan sonra, gündüzün hengamesi ve telaşının ardından gece sohbetleri için hazırlıklar başlıyor.

Ortam.Org sitemizde akşam havanın kararması ile birlikte gece aleminin bekçileri birer ikişer sitemize avdet etmektedir. Zaten bir çok chat tutkunu salgın nedeniyle çalışmadığı için, ertesi gün erken kalkma kaygısı taşımamakta ve gece sohbetlerine daha çok ağırlık vermektedirler.

Evde Gece Sohbetleri

Gece sohbet etmek için çeşitli koşulların meydana gelmesi lazım. Öncelikle sohbet ortamının iyice sessizleşmesi ve elektronik iletişim ve yayın araçlarının (Telefon, Televizyon v.s.) kapatılması gerekmektedir. Çünkü bu cihazların açık olması ve sürekli seslerin gelmesi sağlıklı bir gece sohbetini olumsuz etkileyecektir.

Uygun şartlar sağlandıktan sonra aile bireyleri bir arada oturarak geçmiş günleri yad edebilir veya gelecek ile alakalı planlar konuşulabilir. Mazideki anılar canlandırılır, varsa çocukların eğitim durumları ile alakalı planlar sohbet konusu olabilir.

Gece sohbetleri insana huzur verir, hele ki islami veya tasavvufi konular gündeme gelirse, sohbet çok verimli ve manalı bir hale gelebilir. Bu tür sohbetlerin sonunda insanlar mutmain olur ve gönüllerine heyecan gelir. Eşler birbirlerini destekleyerek ibadetlere daha çok sarılabilirler, çocuklarına güzel bir örnek olabilirler.

Eşlerin ibadet konusunda birbirine mutabık olması, hem birbirlerine huzur ve mutluluk verir, sevgi ve muhabbet bağlarını kuvvetlendirir. Hem de çocuklarına doğru bir eğitim vermede yardımcı olur. Gece sohbetleri gündelik hayatın içinde, yaşanan sıkıntıların, kalabalık ortamın stresini atmak için, iş stresinin giderilmesi için çok büyük bir nimettir.

Geceyi rabbimiz bize çok güzel bir nimet olarak vermiş, herkesten, her türlü sıkıntıdan, işten, insanlardan uzak olarak ALLAH ile baş başa vakit geçirmek için büyük bir fırsattır. Gece sohbetlerinde boş ve saçma diyaloglar yerine, ALLAH’a yaklaştıracak, bizlere ahiret dünyasında fayda sağlayacak güzel sohbetler olmalı, malayani sözlerden uzak durmalıdır. Bu sayede rabbimize karşı tevekkül ve tefekkürümüzü artırmalıyız.

Gece Sohbetleri

Gece Sohbetleri

Mehmet GÜÇKIRAN 593 Defa Okundu
Cevap bırakın