Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Kayseri Sohbet Odaları

Kayseri Sohbet Odaları

Kayseri Sohbet Odaları

Kayseri sohbet odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Kayserili kullanıcı sohbet chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Kayseri Sohbet Odaları içerisinde sadece Kayseri değil.

Kayseri Sohbet Odaları

Kayseri Sohbet Odaları

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan kullanıcılar Kayseri sohbet odaları içerisinde sohbet ediyor, kendilerine Kayserili arkadaşlar arıyor. Üstelik Kayseri sohbet odaları içerisinde hiç bir zaman ücret, para talep edilmediği gibi bundan sonra ki zamanlarda da siz değerli kullanıcılarına ücretsiz sohbet sağlamaya devam edecektir.

Kayseri sohbet odaları kullanıcılarına yıllardır kesintisiz ve ücretsiz sohbet chat imkanı yanı sıra yeni arkadaşlar edinmelerini sağlıyor. 1999 yılından günümüze kadar sohbet odaları adı altında arkadaşlık sitesi sağlayan Ortam.org kullanıcılarını sohbetin yeni yüzü ile tanıştırıyor.

Tamamen ücretsiz bedava olarak sadece Kayseri iline özel sohbet odaları açmak ile kalmamış ülkemizin diğer illeri için de sohbet odaları kanallarımız arasında yerini alıyor. Sohbet odaları içerisine teknoloji sayesinde artık mobil olarak da bağlanılıyor. Mobil olarak web sitemize girdiğiniz takdir de sohbetin ara yüzü olan mobil uyum ile tanışacaksınız.

Mobil uyumun yeni adı mobil sohbet odaları ve mobil chat odaları olarak adlandırılmıştır. Üstelik mobil olarak sohbet odaları içerisine girdiğiniz de düşme, donma, bağlantı kopukluluğu yaşadığınızı düşünürseniz siz değerli kullanıcılarımız için mobil uygulamalar ürettik.

Kayseri Chat Siteleri

Ülkemizden olduğu kadar farklı ülkelerden de binlerce bay/bayan kullanıcılar arama motorlarında Kayseri chat siteleri olarak yazıp aramaktalar. Farklı ülkelerden Kayseri sohbet odaları yada Kayseri chat siteleri olarak yazıp arayışa giren gurbetçi kullanıcılarımız memleketleri olduğu için genelde arayışa giriyor.

Arama motorlarında yani googlede Kayseri sohbet odaları yada Kayseri chat siteleri olarak yazıp arayışa giren kullanıcılarımızın karşılarına birden çok farklı sohbet siteleri çıkacaktır. Googlede arayışlarının sonucunda kullanıcılarımızın karşılarına çıkacak olan farklı sohbet siteleri içerisinde özel olarak Kayseri ilimizin chat kanalları barındıran siteler olacaktır.

Farklı sohbet siteleri arasında içerisinde özel olarak Kayseri ilimizin sohbet ve chat odaları barındıran sitelerden biri ise Ortam.org sohbet sitesi olmaktadır. Ortam.org sohbet sitesi kullanıcılarına yıllardır kesintisiz sohbet odaları adı altında arkadaşlık sitesi sağlamaktadır.

Mobil uygulamalarımızı Android akıllı cep telefonları için ayrı ios akıllı cep telefonları için ayrı olarak cihazlara tam uyumlu olarak ürettik. Android akıllı cep telefonları kullanan kullanıcılarımız playstore ‘den ve ios akıllı cep telefonları kullanan kullanıcılarımız ise Applestore ‘den tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Mobil Kayseri Sohbet Odaları

Kayseri Sohbet Odaları

Kayseri Sohbet Odaları

Uygulamamızı ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz gibi cihazlarınızda güvenle tutabileceğinizden emin olabilirsiniz. Mobil Android ve iOS cihazlar için ürettiğimiz mobil uygulamalar virüs taramasından %100 güvenle çıkmıştır. Bilmenizi isteriz ki sohbet sitemiz Ortam.org kullanıcılarının güvenliği için içerisinde seviyeli ve kaliteli sohbet imkanı sağlamaktadır.

Sohbet odaları adı altında arkadaşlık sitesi sağlayan Ortam.org kullanıcılarına girecekleri illeri tanıtmaktadır. Kayseri sohbet odaları içerisinde ki Kayserili kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahip olabilirler.

Fakat farklı illerden olup da Kayseri sohbet odaları içerisinde kendilerine bay ve bayan arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Kayseri sohbet odaları içerisinde Kayserili kullanıcılar ile sohbet chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Kayseri Hakkında

Türkiye’nin bir ilidir. Ankara ve Konya’dan sonra İç Anadolu’nun üçüncü büyük kenti ve sanayi merkezidir. Ayrıca Türkiye’nin en kalabalık 14. şehri olup yüzölçümü olarak Türkiye’nin en büyük 8. ilidir. Akkışla, Bünyan, Develi, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı, Talas, Özvatan, Felahiye ve Yeşilhisar olmak üzere 16 ilçeden oluşmaktadır.

Orta Kızılırmak Bölümünde, Erciyes Dağı’nın eteklerinde bir ildir. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, güneyde Adana, güneybatıda Niğde, batıda ise Nevşehir illeriyle çevrilidir. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Kayseri (eski Mazaka, Kaisareia), klasik çağlarda Kapadokya adı verilen bölgededir. Kızılırmak’ın güneyinde bulunan bu bölge, Tuz Gölü’nden Fırat Nehri’ne kadar uzanır. İpek Yolu buradan geçer. Bölge, pek çok uygarlığın beşiği olmuştur.

Etimoloji

Kayseri kentinin adı Latince Caesarea, Yunanca καισαρεία (kaysaria) adı Arapça biçiminden Türkçeleştirilmiştir. Eski isimleri Mazaka ve Kaisareia (Fransızca Césarée)’dır.

“Kayser” veya “kaysar” (Arapça ve Osmanlıca: قيصر), Roma ve Doğu Roma (Bizans) imparatorlarına verilen Caesar (Yunanca: καισαρ, kaisar) unvanının İslam ülkelerinde kullanılan biçimidir. Osmanlı sultanları II. Mehmed’ten başlayarak resmî sıfatları arasında Kayser-i Rum unvanını da kullanmışlardır.

Caesar asıl olarak Romalı devlet adamı Caius Julius Caesar’ın (MÖ 100-44) lakabıdır (cognomen). Caesar’ın manevi oğlu olan ilk Roma imparatoru Gaius Julius Caesar Octavianus, onursal bir unvan olarak Caesar lakabını benimsemiştir. Daha sonraki Roma imparatorları da Caesar ve Augustus unvanlarını bir arada kullanmışlardır.

Rus hükümdarları, Caesar adının Rusça biçimi olan tsar (Rusça: цар, çar) unvanını 1453’te İstanbul’un Türkler tarafından fethinden kısa bir süre sonra benimsemişlerdir. Adlandırmanın amacı, Osmanlı sultanlarının Rum kayserliğine varis olma iddiasına karşı koymak ve Bizans tahtının mirasında hak iddia etmektir.

Kutsal Roma Germen İmparatorluğu (961-1804), Avusturya İmparatorluğu (1806-1918) ve Alman İmparatorluğu (1871-1918) da Latince Caesar ve Almanca Kaiser unvanlarını kullanmıştır. Özellikle son Alman imparatoru II. Wilhelm (1888-1918), Kaiser unvanını ön plana çıkarmıştır.

Türkçe kullanımda Alman imparatorunun lakabı çoğu zaman kayzer, eski Rum ve Osmanlı hükümdarlarının lakabı ise kayser imlasıyla yazılır. Ayrıca Yılanlıdağ’ın zirvesinde dönemin en büyük Kapadokya kralına ait olan mezar kabri keşfedilmiş, çevresinde çok eski tarihî bir kale ve kale ortasında bir darphane de bulunmuştur. Kale içindeki kazılarda ele geçen bir tablete göre bu dağ üzerinde gizli bir yerde yer altı şehri ve hazineler bulunmakta olduğu iddia edilmektedir.

Kayseri Sohbet Odaları

Kayseri Sohbet Odaları

ömer Karataş 896 Defa Okundu
Cevap bırakın