Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Sakarya Chat

Sakarya Chat

Sakarya Chat

Sakarya Sohbet Odaları içerisinde yer alan Sohbet Odaları görevi gören Sakarya Chat Kanalı içerisinde binlerce Sakaryalı kullanıcılarımız Sohbet Chat yapıyor. Sohbet Chat yapan Sakaryalı kullanıcılarımız kendilerine yalnızlıklarına son verecek, dertlerini anlatıp Sohbet edecek Sakarya ilinden arkadaş arıyor.

Sakarya Chat

Odalar içerisinde sadece Sakaryalı değil Türkiye’nin 81 ilinden kullanıcılar var. Farklı illerden olan kullanıcılarımız ise kendilerine Sakarya ilinden arkadaş arayışları içerisindeler. Sakarya ilimiz çok büyük olmasa da Sakarya Chat Odaları içerisinde ortalamaya vurduğumuz da İstanbul ve Ankara Sohbet Odaları içerisinde ki kullanıcılar ile nerdeyse denk geliyor.

Nüfus İstanbul ve Ankara kadar yüksek değil fakat neden İstanbul ve Ankara Sohbet Odaları kadar kullanıcılara sahip bakalım.

Sakarya ili ülkemizin tam olarak Göbek noktası olarak geçmektedir. Nasıl diyecek olursanız bir yandan Kocaeli ve İstanbul iline çok yakın olması diğer yandan ise Ankara iline yakın olmasıdır. Sakarya Chat Odaları içerisinde sadece Sakaryalı kullanıcılar değil Kocaeli , İstanbul ve Ankara ilinden de sıklıkla kullanıcılar ile karşılaşıyoruz. Sebebi kendilerine yakın olmaları ve ulaşımın çok kolay olmasıdır.

İstanbul , Ankara ve Kocaeli ilinden Sakarya Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Sakarya ilinden arkadaş arayan kullanıcılarımız ilimizi ne kadar tanıyor. Bu makalemde Sakarya ilimizi de tanıtacağım.

Sakarya Chat

Sakarya Chat

Sakarya Hakkında

Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yirmi ikinci şehri.

2020 yılı sonu TÜİK verilerine göre İl Nüfusu: 1.042.649 dür. 16 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 668 mahalle bulunmaktadır.

Marmara Bölgesi’nin Çatalca-Kocaeli Bölümü’nde yer alır.

Sakarya’nın kuzeyinde Karadeniz, batısında Kocaeli, Bursa, doğusunda Düzce ve güneyinde de Bolu ile Bilecik bulunmaktadır. Sakarya Nehri, Sakarya’nın Karasu ilçesinde Karadeniz’e dökülür.

Sakarya’da ekonomisinde tarımın önemli bir yeri vardır. Hendek, Karasu ve Kocaali ilçelerinde fındık yetiştiriciliği mevcuttur. Ayrıca mısır tarımı da yapılmaktadır. Sakarya’da sanayi son zamanlarda gelişmeye başlamıştır. Son yıllarda kurulan sanayi kuruluşları bu sanayileşmeyi daha da artırmıştır. Sakarya, bir milyona yaklaşan toplam nüfusuyla İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Balıkesir’in ardından Marmara Bölgesi’nin en büyük beşinci şehridir.

Sakarya Chat

Odalar içerisinde arkadaş edindiğiniz zaman gideceğiniz gölleri sırasıyla yazayım.

Sapanca Gölü: Sakarya ile Kocaeli illeri arasında uzanan tektonik oluşumlu tatlı su gölüdür. Kuzey Anadolu Fay Hattı etkisiyle oluşan göl,16 km uzunluk, 5 km genişliğe sahiptir. Denizden yüksekliği 33 m olan gölün en derin yeri 53 m, ortalama derinliği 36 m’dir. Göl suları Kocaeli’de sanayide, Sakarya’da içme suyu olarak kullanılmaktadır.

Acarlar Longozu: Karasu ve Kaynarca ilçeleri sınırlarında yer alan kıyı set gölüdür. Uzunluğu 7,5 km, genişliği 0,9 km olan göl, 1976’da Yaban hayatı Koruma sahası, 2004 yılında Yaban Hayatı Geliştirme Sahası ilan edilmiştir. Doğası, bitki ve kuş türleriyle ziyaretçi çekmektedir.

Taşkısığı Gölü : (Çaltıcak Gölü), Sakarya ili, Adapazarı ilçesi sınırlarında yer alır. Yüz ölçümü 90 hektar olan gölün suları tatlıdır. Göl yakınlarına doğalgaz çevrim santrali yer alır.

Poyrazlar Gölü: Sakarya kent merkezinde 7–8 km uzaklıkta, Karasu yolu üzerindedir. Sakarya nehrinin biriktirdiği alüvyonlar sebebiyle oluşmuş alüvyal set gölüdür. Doğal sit alanı olan göl çevresi mesire yeri olarak kullanılmaktadır.

Akgöl: Karasu ve Ferizli ilçeleri arasında kalan alüvyal set gölüdür. Balık açısından zengin olan gölün kıyılarından torf çıkarılır. Fazla sularını Sakarya nehrine boşaltır.

Küçük Akgöl: Sakarya merkezin 12 km kadar uzakta eski Karasu yolu üzerindedir. Doğal ormanlarla çevrilidir.

Küçükboğaz gölü: Karasu-Kocaali yolu üzerinde oluşmuş kıyı set gölüdür. Çevresi mesire yeri olarak değerlendirilir.

Gökçeören Gölü: 25 ha alana sahip olan göl, merkezin 7–8 km KB yönünde yer almaktaydı. Fazla derin olmayan ve kışın genişleyip yazın çekilen göl 1967 yılında kurutularak tarım arazisine çevrilmiştir.

Sakarya Chat Odaları İçerisinde Tanışacağınız Arkadaşlar ile Ne Zaman Buluşmalısınız Bakalım

Sakarya Chat

Sakarya Chat

İklim : 

Sakarya ilinin Karadeniz kıyılarında Karadeniz iklimi, güney kısmında Marmara tipi Akdeniz iklimi etkilidir. Kuzeyde Fındık yetiştirilirken, güney ilçelerinde bir kısmı zeytin bahçesi olan meyve bahçeleri yaygın olması bunun göstergesidir. İl merkezinin güneyinde yer alan Samanlı dağları ve Keremali dağları Karadeniz iklim etkisinin güneye ulaşmasına engel olur.

İlin güney bölümüne İznik Gölü yönünden Akdeniz hava kütleleri ulaşır. Yağış Kuzeyden güneye doğru azalır: Karasu’da 1000 mm, Merkezde 840 mm, Geyve’de 600 mm’ye düşer. Hakim rüzgâr yönü KKB’dır. Bağıl nem ortalaması %72’dir. Yıllık sıcaklık ortalaması 14,2 °C’dir. Yağışın mevsimlere dağılışı: %31 kışın, %26 sonbahar, %22 ilkbahar, %21 yaz. Bu dağılım Karadeniz yağış rejiminin özeliklerini yansıtır. Yağışın %95,9’u normal, %3,7’si sağanak şeklindedir. Yıllın 133 günü yağışlıdır.

Sakarya Chat

Sakarya Chat

ömer Karataş 337 Defa Okundu
Cevap bırakın