Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Şehir Sohbet

Şehir Sohbet
88 / 100

Şehir Sohbet

Şehir Sohbet Odaları içerisinde 81 ilimizin Şehir Sohbet Odaları mevcut ve 81 ilimizden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yapıyor. Kendilerine Şehir Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan arkadaş arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız genelde bulundukları şehirlerden arkadaş arıyor. Üstelik Şehir Sohbet Odaları tamamen ücretsiz Sohbet Chat sunmaktadır.

Şehir Sohbet Odaları kullanıcılarına yıllardır kesintisiz ve ücretsiz Sohbet Odaları adı altında Arkadaşlık Sitesi sağlamaktadır. Bedava Sohbet Odaları ile kullanıcılarını tanıştıran Ortam.OrG kullanıcılarına bulundukları şehirlerden bay ve bayan arkadaşlar edinmelerini de sağlıyor. Şehir Sohbet Odaları içerisinde günlük hayatta olduğu gibi İstanbul ilimizin yoğunluğu bariz ortadadır. İstanbul Sohbet Odaları içerisinde sadece İstanbullu kullanıcılar da değil farklı illerden olup kendilerine İstanbul ilinden arkadaş arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız da var.

Şehir Sohbet Odaları

Şehir Sohbet Odaları

Şehir Sohbet

Şehir Sohbet Odaları içerisinde ülkemizin en yoğun ve kalabalık olan ili İstanbul hakkında biraz bilgiler verelim verelim ki İstanbullu kullanıcılar ile Sohbet ederken yabancılık çekmeyelim.

İstanbul Hakkında

İstanbul (Türkçe telaffuz: [isˈtanbuɫ]), Türkiye’de Marmara Bölgesi’nde yer alan şehir ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 81 ilinden biridir. Ülkenin nüfus bakımından en çok göç alan ve en kalabalık ilidir. Ekonomik, tarihî ve sosyo-kültürel açıdan önde gelen şehirlerden biridir. Şehir, iktisadi büyüklük açısından dünyada 34. sırada yer alır. Nüfuslarına göre şehirler listesinde belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa’da birinci, dünyada ise altıncı sırada yer almaktadır.

İstanbul Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç’i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa’daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya’daki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç’in sardığı bir yarımada üzerinde kurulan İstanbul’un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı.

Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin 39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, 330-395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395-1204 yılları arasında Bizans İmparatorluğu, 1204-1261 yılları arasında Latin İmparatorluğu,1261-1453 yılları arasında tekrar Bizans İmparatorluğu ve son olarak 1453-1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yaptı.

Şehir Sohbet Odaları

Şehir Sohbet Odaları

Şehir Sohbet Odaları

Ayrıca İstanbul, Hilâfetin Osmanlı İmparatorluğu’na geçtiği 1517’den kaldırıldığı 1924’e kadar İslam dünyasının da merkezi oldu. Son yıllarda birbiri ardına ortaya çıkartılan arkeolojik bulgularla insanlık tarihine ilişkin önemli bilgiler elde edilmiştir. Yarımburgaz Mağarası’ndan çıkarılan taş aletlerle, ilkel insan izlerinin 400.000 yıl öncesine dayandığı ortaya çıkmıştır. Anadolu Yakası’nda yürütülen kazı çalışmaları ve bunlara bağlı araştırmalar, şehirde tarım ve hayvancılığa dayalı ilk yerleşik insan topluluğunun MÖ 5500’lere tarihlenen Fikirtepe Kültürü olduğunu göstermiştir.

Bu arkeolojik bulgular yalnızca İstanbul’un değil, tüm Marmara Bölgesi’nin en eski insan izleridir. İstanbul sınırları içinde kent bazında ilk yerleşimler ise Anadolu Yakası’nda Kalkedon; Avrupa Yakası’nda Byzantion’dur. Cumhuriyet dönemi öncesinde egemenliği altında olduğu devletlere yüzlerce yıl başkentlik yapan İstanbul, 13 Ekim 1923 tarihinde başkentin Ankara’ya taşınmasıyla bu özelliğini yitirmiş; ancak ülkenin ticaret, sanayi, ulaşım, turizm, eğitim, kültür ve sanat merkezi olmaya devam etmiştir. Karadeniz ile Marmara Denizi’ni bağlayan ve Asya ile Avrupa’yı ayıran İstanbul Boğazı’na ev sahipliği yapması nedeniyle, İstanbul’un jeopolitik önemi oldukça yüksektir.

Bugün tamamına yakını doldurulmuş olan ya da kaybolan doğal limanları vardır. Bu özellikleri yüzünden bölge toprakları üzerinde uzun süreli egemenlik anlaşmazlıkları ve savaşlar yaşanmıştır. Başlıca akarsular Riva, Kâğıthane ve Alibey dereleridir. İl toprakları az engebelidir ve en yüksek noktası Kartal ilçesindeki Aydos Tepesi’dir. İldeki başlıca doğal göller Büyükçekmece, Küçükçekmece ve Durusu gölleridir. İl ve yakın çevresinde, Karadeniz ile Akdeniz makro iklimleri arasında geçiş özellikleri görülür. Hava sıcaklıkları ve yağış ortalamaları düzensiz; bitki örtüsü dengesizdir.

Şehir Sohbet Odaları

Şehir Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

Şehir Sohbet Odaları 1999 yılından günümüze kadar gelmiştir. Üstelik günümüze kadar gelen Sohbet Odaları teknolojiyi de beraberinde getirerek kullanıcılarını Mobil Sohbet Odaları ile tanıştırmıştır. Kullanıcılarına kolay Sohbet imkanı sağlayan ve üyelik, şifreleme gibi zorunluluk koşmayan odalardır. Şehir Sohbet Odaları içerisine mobil olarak bağlanabilir kendinize ücret, para ödemeden mobil olarak yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Web sitemize mobil olarak girdiğiniz de otomatik olarak mobil uyum ile tanışacaksınız ve Sohbet‘in yeni yüzünü göreceksiniz.

Şehir Sohbet Odaları

Şehir Sohbet Odaları

ömer Karataş 30 Defa Okundu
Cevap bırakın