Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Güvenilir Sohbet

Güvenilir Sohbet

Güvenilir Sohbet

Güvenilir Sohbet mümkün müdür? Hangi siteler güvenli, hangileri güvensizdir? Bu sorular zaman zaman sohbet ihtiyacını chat sitelerinde gidermeye çalışan, sosyalleşme ve arkadaş bulma gayretinde olan kişilerin beynini tırmalayan sorulardan olmuştur.

Öncelikle şunu önemle belirtmek istiyorum, güvenilir sohbet sitesi diye bir kavram yoktur. Bir chat sitesine girdiğiniz andan itibaren İP numaralarınız, özel pencerelerde diğer kullanıcılarla paylaştığınız iletişim bilgileri üçüncü şahısların, art niyetli yöneticilerin eline geçebilir.

Bu yüzden her makalemde belirttiğim gibi bireyler kendi güvenliğini kendisi sağlamalı, şahsi bilgilerini ne global kanallarda ne de özel pencerelerde paylaşmamalıdır. Zaten aklı başında bir kullanıcı internet ortamına girdiği andan itibaren gizlilik ve mahremiyetinin olmadığını idrak etmelidir.

Güvenilir Chat

Ortam.OrG sitemiz bu konuda güvenilirliği tescillenmiş, her kesim tarafından itimat edilen bir site olmasına rağmen; sizler yine de hiç bir bilginizi yöneticiler dahil kimseyle paylaşmamalısınız.

Güvenlik konusunun hassasiyetine hemen hemen her yazımızda neden dem vuruyoruz? Çünkü sizlerin zarar görmenizi, bilgilerinizin ve görüntülerinizin başka şahısların eline geçmesini istemiyoruz. Güvenilir sohbet için kendiniz biraz çaba sarfetmelisiniz.

Günümüzde sohbet siteleri ayağa düşmüş durumda, her önüne gelen, cebinde üç beş kuruş parası olan, bu işten anlayan ya da anlamayan herkes sohbet sitesi açmaya başladı. Bu sohbet sitelerin çoğunluğunda özel okuma modülü denilen bir modül vardır. Bu modül sayesinde admin vasfına haiz kişiler tarafından, diğer kullanıcılarla yaptığınız birebir görüşmeler rahatlıkla okunabilir.

Bedava Güvenilir Sohbet

Hiç bir site görevlisinin, “Efendim Bizim Sitemizde Özeller Okunmuyor” palavralarına kesinlikle itimat etmemeli, şahsi güvenliğinizi kendiniz sağlamalısınız. Çünkü insanoğlunun içini kemiren merak duygusu mutlaka onu esir alacaktır. Başkalarının özel pencerelerde ne konuştuğunu merak eden müptezel yönetici tayfası mutlaka merakının esiri olacaktır.

Güvenlik tek başına kişisel ve mahrem bilgiler kapsamında ele alınmamalı, konforlu ve huzurlu bir chat ortamı olarak da düşünülmelidir. Google arama motoruna sohbet yazıp arattığınızda, ilk sayfada çıkan chat sitelerinin tümünde sağlıklı bir iletişim kuramazsınız. Çünkü bir anda özel pencereleriniz dolmakta, ipe sapa gelmeyen adamların, nefsinin ve şehvetinin esiri olmuş insanların bir takım çirkin sözlerine maruz kalabilirsiniz.

Güvenilir Sohbet

Güvenilir Sohbet

Mehmet GÜÇKIRAN 620 Defa Okundu
Cevap bırakın