Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Chat Ortamı

Chat Ortamı

Chat Ortamı

Chat Ortamı; internet dünyasına giren insanların, konuşmak, dertleşmek, tanışmak, arkadaş olmak, sevgili bulmak için sohbet siteleri bünyesinde açılan odalara verilen genel isimdir.

Bu sohbet odaları bir çok bilgilendirici yazışma ve iletişime ev sahipliği yapar. Chat ortamı vesilesi ile insanlar birbiri ile rahatlıkla iletişime kurabilir, arkadaş ve dostluklarını ileri seviyelere taşıyabilirler. Sanal ortamlar birbirine yabancı olan kişilerin kaynaşmasını sağlar.

Bu sohbet odaları bir çok hayat hikayesine tanık olmuştur. Kimisi askerlik anılarını paylaşır, kimisi komşusu ile arasında geçen diyalogları, kimisi ise iş ve kariyer ile alakalı konuları paylaşır. Yada Chat ortamı hizmeti gören irili ufaklı bir çok site, internet alanında yerini almıştır.

Chat Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Chat yapmanın insana ilmi yönden bir şeyler kattığını söylemek yersiz olur. Çünkü buralarda yapılan yazışmalar afaki konular içerir.

Genelde hal hatır sorma ve tanışma faslından ibarettir. Sohbet odalarına takılan insanlar sadece birbirini tanıma ve dertleşme ihtiyacı duyarlar. Birbirini görmeyen insanlardan müteşekkil bu odalarda, insanlar rahat bir şekilde akıllarına gelen her şeyi yazma gayretindedir.

Diğer şehirlerden chat ortamına katılan insanlarla kolay bir şekilde etkileşime geçilebilir. Bir diğer faydası ise gerçek hayatta arkadaş sahibi olamayan içine kapanık ve utangaç kişiliklerin, chat ortamı sayesinde kolaylıkla arkadaş sahibi olmasıdır.

Tamamen bedava hizmet sunan bu sitelerde bütün global kanallara girilerek her türlü insanla muhabbet zemini oluşturmak oldukça kolaydır. Global kanallarda samimiyeti ilerleten bireyler, özel pencerelerde birebir sohbet ederek, birbirlerini daha yakından tanıma fırsatını da yakalamış olurlar.

Chat Ortamı Yeni İnsanlarla Tanışmaya Vesile Olur

Eğer boş vaktiniz bolsa, gün içerisinde onlarca yeni insanla tanışmanız işten bile değildir. İnsanlar sohbet siteleri sayesinde dertlerinden ve sıkıntılarından bir nebze de olsa uzaklaşabilirler.

Sohbet odaları sayesinde tanışıp evlenen insan sayısı göz ardı edilemeyecek kadar çoktur. Bazı sohbet siteleri işi daha ileri boyuta götürerek, sesli sohbet olanağı da sunmaktadır.

İster sesli, ister görüntülü, isterse yazılı chat sitesi olsun, buralarda da kötü niyetli insanlara rastlamak yüksek bir olasılıktır. Bu nedenle bir çok makalemde de uyardığım gibi, kişisel ve mahrem bilgilerinizi tanımadığınız insanlarla kesinlikle paylaşmayın.

Chat Ortamı

Chat Ortamı

Mehmet GÜÇKIRAN 773 Defa Okundu
Cevap bırakın