Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Kahkaha Sohbet Odaları

Kahkaha Sohbet Odaları

Kahkaha Sohbet Odaları

Kahkaha Sohbet Odaları başlıklı yani adlı makalemi siz değerli kullanıcılarımıza özel olarak yazıyorum. İnsanoğlunu diğer canlılardan ayıran en önemli özelliklerden ve yüce yaratıcının bir lütfu da gülmektir.

Gülmenin çeşitli şekilleri vardır. Hafif şekilde dişleri aralayarak gülmeye tebessüm, ağzı tam olarak açarak gürültülü bir şekilde gülmeye ise kahkaha denir. Ortam.org kahkaha sohbet odaları içerisinde dilediğiniz kadar ağzınızı yaya yaya kahkaha atabilirsiniz.

Lakin sitemizde sadece yazılı chat hizmeti verildiği için kahkahanızın sesini diğer kullanıcılar duymayacaktır. Bunun yerine kahkaha attığınızı belirten emojiler ve işaretler kullanabilirsiniz. Çünkü yazılı sohbet sitelerinde kişiler ruh hallerini sadece işaret ve emojilerle karşı tarafa yansıtırlar.

Kahkaha sohbet sitesi içerisinde kim kahkaha atıyor, kim somurtuyor bu hal belli olmaz iken, gerçek hayatta kahkahanın olumsuz yansımalarına ve sinirlerin tavan yapmasına şöyle bir göz gezdirelim.

Gerçek Hayatta Kahkaha Sohbet Esnasında Ani Gülmeler

İnsanlar her zaman mutluluktan ve sevinçten gülmez. Bazen en gergin durumlarda bile sinirden kahkaha attığımızı biliriz. Duygusal olarak çok gergin bir durumda olduğunuzdan ani bir gülme dürtüsü hissedebilirsiniz.

Eğer siz de böyle bir duruma düştüyseniz endişelenmeyin, kesinlikle deli değilsiniz, bu tamamen sinirsel bir kahkaha. Bu duruma uyumsuz duygu da denilebilir. Sinirsel kahkahalara bilimsel ve psikolojik açıdan baktığımızda; bünyemizin hisleri düzenlemek için böyle bir mekanizmaya başvurduğunu göstermektedir.

Sair araştırmalarda ise sinir kahkahaları, bizi zayıf ve savunmasız hissettirecek duygulara karşı bir savunma mekanizması sağlar. Her iki durumda da bu sinir kahkahaların altında yatan nedeni bulmak için konusunda uzman bir doktora başvurmak gerekir.

Kahkaha atmak bazen kendimizi acıdan uzaklaştırmak ve bu acıyı olumlu bir duygu haline getirmek, travmadan çıkmak gibi durumlarla ilişkilendirilebilir. Bazen insanların cenaze törenlerinde veya diğer üzücü olaylar karşısında kahkaha atmasının nedeni bu olabilir.

Yapılan araştırmalarda; sevimli bir çocuk gördüğümüzde hissettiğimiz güçlü duygular arasında, yanağını kıstırmak ve garip seslerle konuşmak istemek ve gergin veya endişeli olduğunuzda gülme dürtüsü arasında bir ilişki keşfettiler.

Bu nedenle sinir kahkahaları, uygun görünse de, duygusal olarak kışkırtıcı uyaranlara her türlü güçlü duygularla tepki vermek için beyin içindeki daha büyük bir modelin parçası olabilir.

Kahkaha Sohbet Odaları

Kahkaha Sohbet Odaları

Mehmet GÜÇKIRAN 738 Defa Okundu
Cevap bırakın