Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Yazılı Sohbet Odaları

Yazılı Sohbet Odaları

Yazılı Sohbet Odaları

Yazılı Sohbet Odaları gerçek hayatta derdini anlatamayanların, kekemelerin, konuşurken tekleyenlerin, sevdiği kıza açılamayanların. Utangaçların, çekingenlerin, konuşurken ne söyleyeceğini unutanların özellikle kullandığı sohbet sistemlerinden biridir.

Gördüğünüz gibi yazılı sohbet yapmanın bir sürü avantajı var. Sohbetler kendi aralarında ve alt başlıklarda da bir çok kategoriye ayrılmaktadır. Sanal İnternet ortamlarındaki sohbetler kendi aralarında şu gruplara ayrılırlar.

Kameralı Sohbet: Adı üzerinde görüntülü sohbet, karşıdaki kişiyi görürsünüz, o da sizi görür. İnsanların en kolay tanındığı sohbet türlerinden biridir.

Sesli Sohbet : Karşıdaki insanın sesini duyarsınız, o da sizin sesinizi duyar. Yani bu tür sohbetlerde ses vardır, görüntü yoktur. Hatırlayın eski zamanları televizyonlar çekmediği zaman dama veya çatıya çıkardık, çanak antenle veya eski antenlerle oynardık. Bu sırada evden birisi bağırırdı, “Aloo Ses Var, Görüntü Yok”

Yazılı Sohbet : Ortam.Org sitemizde şu an için kullandığımız tek sohbet türüdür. Birden çok insan global kanallarda yazı ile anlaşır, yazılar anlık olarak herkes tarafından görülür. Diğer kullanıcılar da bir şeyler yazıp çizerler. Bu yazılı sohbetin en büyük dezavantajlarından birisi karşıdaki insanın tam olarak ne dediğini anlamamaktır. Çünkü sadece yazı var, bir satır yazıdan ne anlayacaksan anlayacaksın.

Anlamıyorsan da boş ver anlamış gibi bir nokta veya virgül işareti bırakabilirsin. Yazılı sohbet yapmanın avantajları da oldukça fazladır. Bir kere kimsenin seni görmediğini bildiğin için oldukça rahatsın, desteksiz ve yüksek perdeden atıp tutabilirsin. Ahkam kesebilirsin, sanal rajon kesebilirsin, kendini olduğundan farklı gösterebilirsin. Sohbet odasındaki kızları etkilemek için rol kesebilirsin. Pembe yalanlarına yenilerini ekleyebilirsin. Yazarken mangalda kül bırakmazsın.

Yazılı Sohbet Odaları Kuralları

Fakat her sohbet sitesinin olduğu gibi yazılı chat odalarının da kendine has kuralları vardır. Buralarda tamamen büyük harf kullanmak, karşıdaki kişiye bağırıp çağırmak anlamına gelir. Sohbet odası görevlileriyle kesinlikle tartışmayacaksın, sana ne diyorlarsa “he” diyeceksin. Diğer kullanıcıları rahatsız edecek şekilde küfürlü ve spam dili kullanmayacaksın.

Ortam.Org sitemizde yazılı sohbet odaları sayesinde bir çok kardeşimiz, uzun süredir yazıştığı şahıslarla reel hayatta görüşme kararı aldılar, bunlardan bir çoğu hala mutlu birliktelikler yaşıyorlar. Sitemizin avantajlarından yararlanmak, kaliteli bir sohbet ortamında yazılı chat yapmak istiyorsanız. Odalarımız dolmadan hemen yerinizi almalısınız.

Yazılı Sohbet Odaları

Yazılı Sohbet Odaları

 

Mehmet GÜÇKIRAN 862 Defa Okundu
Cevap bırakın