Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Ortam Nedir

Ortam Nedir

Ortam Nedir? Hangi Manaları İhtiva Eder?

Ortam Nedir? Canlı varlıkların bir satıh üzerinde yaşamlarını sürdürdükleri alana verilen isimdir. Bu ortamda tüm canlılar birbirleri ile iletişim ve etkileşim halinde hayatlarını sürdürürler. Bu ortamda tüm canlılar hayati bağlarla birbirlerine bağlıdırlar, hem birbirlerini hem de bulundukları mekanı etkileyen davranışların bütününe ortam denilmektedir. Günümüzde yaşam ortamlarını tarif etmek için genellikle çevre terimi kullanılır. Fakat bu iki terim arasında kavram ve meal açısından oldukça farklar mevcuttur. Çevre bilimi için ortam sözcüğü daha uygundur. Çevrenin anlamı ise daha farklıdır, bir canlının yahut canlılar topluluğunun hayatını sürdürmesi için onu kuşatan süreçler, enerjiler, maddi varlıklar bütünüdür.

Ortam Nedir? Hayvanlar İçin de Kullanılabilir mi?

Bu açıklamalar ışığında bir ovada, çölde, vahada, denizde hayvanların bir arada yaşadıkları mekana ortam denir. Ortam sözcüğü elbette salt hayvanlar için geçerli değildir. Biz insanlar için de geçerlidir. Bir veya birden çok insanın bir arada bulundukları, ortak bazı şeyleri paylaştıkları alanlara da ortam denilmektedir.

Gündelik hayatımızda oldukça sıklıkla kullanılan sözcüklerden birisidir. Hayatın hemen hemen her alanına sirayet etmiştir. En elit kesimden, en varoş yerleşim yerlerine kadar bu kelime kullanılır. Sokak jargonunda da kendisine hayli yer edinmiştir. “Akşama Gel Bir Ortam Yapalım”, “Ortamlara Akalım”, “Ortam Bozuk“gibi bir çok olaya ve kelimeye katıklık yapmıştır. Yani insanın olduğu her yerde muhakkak bir ortam vardır. Meyhane ortamından tutun da ev ortamı, kahvehane ortamı, arkadaş ortamı, Sohbet ortamı gibi.

Ortam Nedir

Ortam Nedir

Sohbet Ortamı

Ortam.Org sohbet odaları olarak bizler ortam nedir? sorusuna hem reel, hem de sanal yönden bakmak istiyoruz. Reel yani gerçek hayatla alakalı yukarıda bazı izahatlar vermeye çalıştık. Gelelim sanal sohbet ortamlarına. Sanal sohbet ortamı; sohbet hizmeti veren sitenin global kanallarına belli bir gaye için toplanmış kişilerin bulunduğu yere verilen isimdir. Bu sohbet ortamları bir çok değişik insana ve konuya ev sahipliği yapar. Genel manada selamlaşma, hal hatır sorma faslı ile devam eden ortamlarda, güncel olaylar, geçmişe dair olaylar, geleceğe dair planlar ve düşünceler paylaşılır. Fakat bazen bu sohbet ortamlarına giren tipler can sıkıcı olabilir.

Ortam Nedir

Ortam Nedir

Mehmet GÜÇKIRAN 742 Defa Okundu
Cevap bırakın