Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Ortam Bozuk

Ortam Bozuk

Ortam Bozuk, Sohbet Chat Odaları Aymazlıkları ve Kokuşmuş Ortamlar

Ortam Bozuk dostlar, dikkatli olmakta fayda var diye düşünüyorum. Girdiğiniz sohbet ortamlarına iyice bakın, egoları tavan yapmış site sahipleri, yetki hırsıyla burnunun ucunu göremeyen muhteris site adminleri, kemikleşmiş user tabir edilen yalaka kullanıcıların varlığı ortamın iyice bozulmuş olduğunu göstermektedir.

Gerçi internet dünyasında boy gösteren sohbet sitelerinin hemen hemen hepsinde bir kokuşmuşluk ve yozlaşma görülmektedir. Esasen bu sohbet chat sitelerinin tamamen devlet eliyle denetim ve kontrol edilmesi elzem bir konudur. Her türlü çirkinliğin ve ahlaksızlığın baş gösterdiği, giren kullanıcıların çoğunun ortam bozuk diye siteyi terketmesi durumun vehametini en acı şekilde sergilemektedir.

Ortam Bozuk Olursa Başınıza Gelebilecek Muhtemel Hadiseler

Bu tür sohbet ortamlarına girdiğinizde hızlı bir şekilde yazılı chat yapmanız, diğerleriyle samimiyet kurmaya çalışmanız durumunda güvenilmez biri olduğunuz damgasını her an yiyebilirsiniz. Bunun tam aksini yani, az chat yapmayı ve suskunluğu tercih ederseniz de benzer bir yakıştırma ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hatta bazı site yöneticileri hiç chat yapmayan, köşede duran rumuzları keyfi olarak sunucudan atma yöntemine başvurmaktadır.

Bu tür ortamlarda saygı duyulan ve sevilen biri olmanız, kararlarınıza ve düşüncelerinize saygı duyulmasını istemeniz biraz hayal ürünü gibidir. Çünkü bu tür ortamlarda sapla saman birbirine karışmış, adamla şalgam aynı çuvala girmiştir. Ortam adamı olmak, sevilen saygı duyulan biri olmak sadece gerçek hayatta mümkün olmaktadır.

Seviyeli Ortam Sloganı Kullanan Sitelerin Durumu Nedir?

Bir sohbet tutkununun girdiği sohbet ortamı onu itibarsızlaştırmaya başladıysa derhal orayı terketmeli, Ortam.Org gibi nezih bir sunucuya yönelmelidir. Piyasada ortam sohbet adı altında açılan ortam.gen.tr, ortamsohbet.net, ortam.com gibi bir çok site olmasına rağmen, bu sitelerde hakikatli bir ortamdan bahsedilmesi oldukça gülünçtür. Çünkü buralarda esaslı bir sohbet ortamı bulamazsınız, site sahiplerinin ve yöneticilerinin keyfi uygulamaları neticesinde bir çok chat müdavimi sohbet ihtiyacını gidermek için başka mecralara yönelmiş durumdadır.

Sahte ve samimi olmayan sohbet ortamlarından uzak durmak, değersiz ve önemsiz biri gibi bir çırpıda silinip atılmamak için bu tür ortamlardan uzaklaşmak en iyisidir. Bu bağlamda gerek site sahibi ve yöneticileriyle, gerekse kullanıcılarıyla chat tutkunlarının fenomeni haline gelmiş ortam.org sitemiz bütün bu yakıştırma ve ithamlardan uzak, çok seviyeli bir sohbet ortamı olarak göz doldurmaktadır.

 

 

Mehmet GÜÇKIRAN 746 Defa Okundu
Cevap bırakın