Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Sesli Ortam

Sesli Ortam

Sesli Ortam Hizmeti Sunduğunu İddia Eden Sesliortam

Sesli ortam hizmeti yaptığını iddia eden sesliortam.org site sahibi andavala sesleniyorum, sitemizin ismini ve diğer sitelerin ismini etiket ve spam gibi sitene dolduracağına, biraz kaliteli içerik gir de hem siten biraz rahatlasın, hem de okuyucular keyif alsın. Onu bunu etiket eklemekle hiç bir yere varamazsın. Madem bu site veya sesli ortam hizmetinden anlamıyorsun, bu işleri bırak git be güzel kardeşim.

Ha senin en güzel yaptığın iş neydi sahiden? Koyun gütmek mi? İnan Sen onu da beceremezsin, sana beş koyun versem, 3’ünü kaybeder geri gelirsin. Sende beceri yok, hiç bir zaman kendin olmayı başaramamışsın, hep başkalarının sırtından asalak gibi geçinmişsin, başkalarını taklit etmişsin. Mübarek ramazan günü beni çileden çıkarma, sen kendi sesinden bile haberin yokken millete nasıl sesli sohbet hizmeti vereceksin?

Sesli Ortam

Sesli Ortam

Sesli Ortam ve Gürültü Kirliliği

Sesli ortam ve gürültü kirliliği günümüz modern insan topluluklarının en şikayetçi olduğu konuların başında gelmektedir. Özellikle büyük şehirlerin hengamesinde hapsolmuş insanların hayalinde hep sessiz, sakin, huzurlu köy ve mezra yaşamları vardır. Fakat yaşam şartları ve geçinme kaygısı ile insanlar ana yurtlarını terk ederek büyük şehirlere göçmüşlerdir. Uzun süre sesli ortam mekanlarında çalışanların çok fazla gürültüye maruz kaldıklarından kalıcı işitme kayıplarına kadar varan rahatsızlıklarla karşılaşmaktadırlar.

Teknoloji ile birlikte gelişen araç ve materyaller, iç içe geçmiş yaşam alanlarında gürültü ve sesin kaynağı haline gelmişlerdir. Toplum ve çevre sağlığı açısından göz ardı edilmeyecek bir durumdur. İnsanlarımız da bu konuda son derece duyarsız ve sorumsuz davranmaktadırlar. Gece yarısı saat kaç olursa olsun, aracının kornasına sonuna kadar basanlar, drift yapanlar, müziğin sesini sonuna kadar açanlar gerçekten insani değerlerden uzak, hatta hayvani sıfatların bile aşağısına inmiş insan görünümlü canlılardır.

Be hey insanlıktan nasibini almamış, insan müsveddesi, hiç düşünmüyor musun, ben bu saatte korna çalıyorum veya müzik açıyorum. İnsanların uyuyan küçük bebekleri vardır veya hastalıktan muzdarip yaşlı insanlar vardır! Tabi nereden düşüneceksin ki, sende beyin yok, annen seni doğurmamış, adeta b.k diye sçmş.

Değerli kardeşlerim işte görüyorsunuz böyle sorumsuz, yoz, ahlak ve edepten yoksun kişiler arasında yaşamaya çalışıyoruz. Yapacak bir şey yok. Çünkü kimsenin kimseye bir saygısı, sevgisi, anlayışı kalmamış. Biz kime neyi anlatıyoruz ki? Yine de mümkün mertebe sesli ortamlardan özellikle uzak durun, fazla gürültüye maruz kalmak, kulak zarının yırtılarak işitme kaybına kadar kalıcı zararlar verebilir.

Sesli Ortam

Sesli Ortam

Mehmet GÜÇKIRAN 831 Defa Okundu
Cevap bırakın