Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Ortam İnsanı Olmak

Ortam İnsanı Olmak

Ortam İnsanı Olmak ve Ortamda Aranan Kişi Olmak

Ortam insanı olmak için aşmanız gereken merhaleleri dilimin döndüğünce sizlere anlatmaya çalışacağım. Aslında bu konuları parça parça anlatıp hepsini birleştirmek isterdim ama sizlerin daha iyi anlaması için, ortam adamı olmanın %1’lik kısmını anlatacağım. En basitinden sohbet odalarındaki durumla başlayalım. Sohbet chat odalarında iki insan tipi vardır;

  1. Tip İnsan; Dikkatleri üzerine toplayabilmek için her saniye espri yapan, komiklik olsun diye ona buna salça olan ve insanların güldüğünü görünce durumu daha da abartan insanlardır.
  2. Tip İnsan; Asosyal ve sakin olan tiplerdir, yani birinci insanın tam tersidir. Bunlar doğruyu yanlışı ayırt etmede daha ileri seviyededir. 1.tip insanın yaptıklarına içinden “Ne Yapıyor Lan Bu Lavuk” diyen insan tipidir.

Peki bunların potansiyeli nedir, hangisi ortam insanı olma yolunda daha ileri seviyededir? Hemen açıklamaya çalışalım; Elbette açıklamalar tamamen yazarınız KaRa olarak benim şahsi kanaatimdir. 1.Tip insanın lider potansiyeli yoktur, başkalarının dikkatini çekmek maksadıyla şekilden şekile giren, palyaçoluk yapan bir tavır sergilemektedir ve bu böyle devam edecektir. 2. Tip insan ise bu palyaçonun yaptığı hareketlerden onun adına utanmaktadır. Sizce aynı hareketleri yapacak mıdır? Hayır kesinlikle yapmayacaktır.

Belli bir farkındalık karakterine sahip olduğu için kendisini geliştirme yönünde olumlu adımlar atacaktır. Belli bir zaman sonra sohbet odaları içerisinde saygın kişiliği ve Erdemli yapısıyla lider pozisyonuna geçecektir. Yani güzel kardeşim palyaçoluk yapmayı bırak, şu gevşek hareketlerinden vaz geç, bir lider gibi ağırlığını koru, yeri geldiği zaman lafı tam gediğine oturt. Dip not olarak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; 2.Tipte bahsettiğim karakter, potansiyeli olan fakat o sıralar yeterince gelişmemiş ve insanlarla muhatap olmayan tiptir.

Ortam İnsanı Olmak İçin Senden Bir Fikir İstenmedikçe Fikrini Belirtme

İnsanlar senden “Abi, Kanka, Bacı, Kardeşim, Ablam bu konu hakkında sence ne yapmalıyım? Bana bir akıl ver” demediği sürece fikrini belirtme. Gerektiği zaman konuş ki fikirlerinin bir önemi olsun. Unutma az bulunan şey daha değerlidir.

Teknolojinin Kölesi Olma

Ortamda, ikili ilişkilerde ve her yerde şu elindeki telefonunla sürekli oynayıp durma. Acil olmadığı müddetçe gelen mesajlara geri dönüş yapmak için kıçını yırtma. Gerçek hayat ve sanal hayat arasındaki farkı öğren artık. İnsanlar sosyal medyayı, gerçek hayattan daha az önemsediğini görsünler.

İnsanlarla Arana Gereksiz Bir Mesafe Koy

Herkes ile iletişim halinde ol, fakat aynı zamanda herkesle aranda bir mesafe olsun. Böylelikle aralarında yaptıkları sulu el şakalarını sana yapamayacaklar ve sen toplum içinde statünü korumuş olacaksın. İnsanlarla konuşurken ağzından bilgelik aksın ki karşıdaki kişiler “Harbiden bu adam boş muhabbet yapmıyor, bir şeyler biliyor” desinler.

Ortam İnsanı Olmak İçin Kokuna Özen Göster

Bunu ortamların aranan adamı olmak için değil, kendine saygından dolayı yap. Kokun ve çekiciliğin karizmanı artırır. Ama teke gibi kokarsan, haftada bir kere banyo yaparsan, ortamlarda hiç bir değerin ve itibarın olmaz.

Her Zaman Haklının Yanında Ol

Ortam insanı olmak istiyorsan her daim HAK ve haklıyı gözet, haklının yanında ol, asla haklıyı terk edip güçlünün yanında yer alma. Hata yapan kişi arkadaşınız, hatta sevdiğiniz biri bile olabilir, fakat haksız ise haklı tarafın yanında olup, haksıza doğru yolu göstermelisin. Birine karşı yapılan haksızlığa asla tahammül göstermeyin ve abiliğinizi gösterin.

Gerektiğinde Ters Suratınızı Gösterin

Sınırların ve kişilik hakların ihlal ediliyorsa, poker suratını göstermenin tam zamanıdır. İnsanlara bir kere dahi olsa sınırlarını ihlal etmelerine müsamaha gösterirsen, bunun devamı mutlaka gelecektir. Kırmızı çizgilerini koru, o çizgileri geçmeye çalışanlara tepkini ve poker suratını göster. Övülmen gereken bir özelliğin mi var? Sen kendini övme bırak insanlar övsün.

Ortam İnsanı Olmak İçin İnsanlara Malzeme Verme

Bu da çok önemli bir madde, geçmiş geçmişte kalmıştır ve yaşanıp bitmiştir. Eğlendiğin veya üzüldüğün bir anını insanlara anlatma, onlara dedikodu malzemesi vermekten başka hiç bir şey yapmamış olursun. Hiç bir şey anlatma güzel kardeşim.

Ortam insanı olmak, ortam adamı olmak konusunda tavsiyelerimizi okumuş bulunmaktasınız. Siz de yukarıdaki maddelere uyarsanız güzel bir ortam insanı olmamanız için hiç bir neden yoktur. Bazı insanlar uzak diyarlardan, kıtalar arasından ortamdan bahsetmektedirler. Fakat biz onların ne mal olduğunu biliriz, amaçları sadece saf masum insanları kandırmak, onları tuzaklarına çekmektir. Ben çok yakında onlara öyle güzel bir ortam hazırlayacağım ki, hepsi sudan çıkmış balık gibi kucağıma düşeceklerdir. Bir başka makalede görüşmek üzere ortam sohbet ekibi olarak hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum.

Şu Konu Başlıklarına da Göz Gezdirebilirsiniz

Mehmet GÜÇKIRAN 860 Defa Okundu
Cevap bırakın