Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Sohbet Odaları

Sohbet Odaları
89 / 100

Sohbet Odaları içerisinde binlerce kullanıcı Sohbet Chat yapmak için sizleri bekliyor. Sohbet Odaları adlı başlığıyla verdiğimiz hizmet içerisinde bakalım neler var. Öncelikle Sohbet Odaları içerisinde ki Kanallardan bahsedelim. Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinin Sohbet Odaları var. Üstelik hepsi birbirinden canlı, keyifli, makara, gırgır, şamata ile Chat yapılıyor.

Sohbet Odaları

Sohbet Odaları kelimesiyle Ortam.ORG içerisine giren kullanıcı topluluğunun çoğunluğu İstanbul ilimizden oluyor. İstanbul ilimizde kimler var, nüfusu nedir? Bir bakalım öğrenelim ki Sohbet Odaları içerisine giren kullanıcı sayısı ortalaması ne olur. Aynı zamanda İstanbul halkı nasıldır? Şiveleri nasıldır? İstanbul ilimizin tarihi nedir bakalım.

İstanbul Hakkında

İstanbul (Türkçe telaffuz: [isˈtanbuɫ]), Türkiye’de Marmara Bölgesi’nde yer alan şehir ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 81 ilinden biridir. Ülkenin nüfus bakımından en çok göç alan ve en kalabalık ilidir. Ekonomik, tarihî ve sosyo-kültürel açıdan önde gelen şehirlerden biridir. Şehir, iktisadi büyüklük açısından dünyada 34. sırada yer alır. Nüfuslarına göre şehirler listesinde belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa’da birinci, dünyada ise altıncı sırada yer almaktadır.

İstanbul Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç’i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa’daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya’daki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir.

Tarihte İlk Olarak Üç Tarafı Marmara Denizi

Boğaziçi ve Haliç’in sardığı bir yarımada üzerinde kurulan İstanbul’un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin 39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, 330-395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395-1204 yılları arasında Bizans İmparatorluğu, 1204-1261 yılları arasında Latin İmparatorluğu,1261-1453 yılları arasında tekrar Bizans İmparatorluğu ve son olarak 1453-1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yaptı. Ayrıca İstanbul, Hilâfetin Osmanlı İmparatorluğu’na geçtiği 1517’den kaldırıldığı 1924’e kadar İslam dünyasının da merkezi oldu.

Son yıllarda birbiri ardına ortaya çıkartılan arkeolojik bulgularla insanlık tarihine ilişkin önemli bilgiler elde edilmiştir. Yarımburgaz Mağarası’ndan çıkarılan taş aletlerle, ilkel insan izlerinin 400.000 yıl öncesine dayandığı ortaya çıkmıştır. Anadolu Yakası’nda yürütülen kazı çalışmaları ve bunlara bağlı araştırmalar, şehirde tarım ve hayvancılığa dayalı ilk yerleşik insan topluluğunun MÖ 5500’lere tarihlenen Fikirtepe Kültürü olduğunu göstermiştir.

Bu arkeolojik bulgular yalnızca İstanbul’un değil, tüm Marmara Bölgesi’nin en eski insan izleridir. İstanbul sınırları içinde kent bazında ilk yerleşimler ise Anadolu Yakası’nda Kalkedon; Avrupa Yakası’nda Byzantion’dur. Cumhuriyet dönemi öncesinde egemenliği altında olduğu devletlere yüzlerce yıl başkentlik yapan İstanbul, 13 Ekim 1923 tarihinde başkentin Ankara‘ya taşınmasıyla bu özelliğini yitirmiş; ancak ülkenin ticaret, sanayi, ulaşım, turizm, eğitim, kültür ve sanat merkezi olmaya devam etmiştir.

Karadeniz ile Marmara Denizi’ni bağlayan ve Asya ile Avrupa’yı ayıran İstanbul Boğazı’na ev sahipliği yapması nedeniyle, İstanbul’un jeopolitik önemi oldukça yüksektir. Bugün tamamına yakını doldurulmuş olan ya da kaybolan doğal limanları vardır. Bu özellikleri yüzünden bölge toprakları üzerinde uzun süreli egemenlik anlaşmazlıkları ve savaşlar yaşanmıştır.

Başlıca akarsular Riva, Kâğıthane ve Alibey dereleridir. İl toprakları az engebelidir ve en yüksek noktası Kartal ilçesindeki Aydos Tepesi’dir. İldeki başlıca doğal göller Büyükçekmece, Küçükçekmece ve Durusu gölleridir. İl ve yakın çevresinde, Karadeniz ile Akdeniz makro iklimleri arasında geçiş özellikleri görülür. Hava sıcaklıkları ve yağış ortalamaları düzensiz; bitki örtüsü dengesizdir.

Sohbet Odaları Hakkında

Sohbet Odaları içerisinde 100 den fazla kanallar var. Bir de bu yüzden fazla olan kanallar arasında binlerce kullanıcılar var. Binlerce kullanıcıların amaçları ise kendilerine Sohbet edecek, dertleşecek ve yalnızlıklarını sonlandıracak arkadaşlar arayışında olmalarıdır.

Sohbet Odaları içerisinde sadece İstanbul ilinden kullanıcı var diye yanlış anlamayın. Fakat kullanıcıların çoğunluğu İstanbul ilinden. Yoğunluk sıralaması yapacak olur ise şöyle ; İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Adana, Sakarya ve Kocaeli illeri olarak sıralanır. Diğer illerden de kullanıcılarımız var tabi ki fakat yoğunluk sıralaması başta genel iller bu şekildedir.

Chat Odaları

İse Sohbet Odaları ile aynı hizmeti sağlayan fakat kullanıcıları biraz daha değişik olan odalardır. Kullanıcıları nasıl Sohbet Odaları kullanıcılarından değişik anlatalım. Genelde Chat ,Chat Odaları kelimeleri ile arama motorunda yani googlede arama yapan kullanıcılarımız öğrenci, öğretmen veya sosyete kısmı oluyor. Bunun sebebi ise Chat kelimesinin Türkçe olmamasıdır.

Tamamen Ücretsiz , BEDAVA Sohbet Odaları hizmeti sağlayan Ortam.ORG  kullanıcılarına daima Seviyeli ve Kaliteli Sohbet Ortamı sunmaktadır. Kaliteli ve huzur içerisinde Sohbet Chat yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Ortam.ORG Sadece bir Sohbet Portalı değil vazgeçilmez Markadır.

Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

ömer Karataş 15 Defa Okundu
Cevap bırakın