Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Sohbet Ortamı Yaratmak

Sohbet Ortamı Yaratmak

Sohbet Ortamı Yaratmak ve İnsanlarla Sürekli İlişki İçerisinde Olmak

Sohbet ortamı yaratmak, her insanın doğasında kendiliğinden olan ve zamanla geliştirilen bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü insanoğlu sosyal bir varlık olarak başka insanlarla aynı ortamda yaşama ihtiyacı duyar. Bazı istisnai durumlarda, yalnız kalıp inzivaya çekilmek istese de, genel olarak diğer insanlarla birlikte yaşamaya ihtiyaç duyar. İnsanlarla iletişim kurma, sohbet etme kabiliyeti insanlara bir şey verirken, ya da istediklerimizi alırken kullandığımız sosyal kabiliyetlerin başında

Sohbet Ortamı

Sohbet Ortamı

gelmektedir.

Bizler içinde var olduğumuz topluluğa karşı olan gereksinimlerimiz hiç bitmez, bir ömür boyu sürer gider. Yani insanlardan alıp, insanlara veririz. İçinde  bulunduğumuz topluluğu verimli bir toprak gibi düşünün, kim verimli bir toprak parçasını bırakıp, çorak ve verimsiz bir toprağı ekip biçmek ister ki? Eğer bizler diğer insanlara ihtiyaç duymamış olsaydık, köy, kent, kasaba, şehir gibi yerleşim yerleri olmaz, herkes bir dağ başına ev yapar hayatını sürdürmeye çalışırdı. Fakat sosyal varlık olmanın birinci temeli diğer insanlar tarafından tanınmak ve bilinmek ihtiyacından ileri gelir.

Sohbet Ortamı Yaratmak ve İletişim Kurmak Doğamızda Mevcut

Sohbet Ortamı Yaratmak becerisi nedir diye soracak olursak, basite indirgenmiş haliyle konuşmak, dinlemek ve etkileşim kurmak olarak tarif edebiliriz. Fakat bunu söylerken her insanın, her insanla konuşma mecburiyetinin olmadığını belirtmekte fayda var. Bütün insanların yaşamını sürdürmesi için çeşitli ihtiyaçları vardır ve her insanın bir yaşam hikayesi mutlaka vardır. Fert olarak düşünürsek kendimize ait özellikler, beceriler, başarılar ve başarısızlıklarımız vardır.

Bunların bazılarını yakın çevremize anlatır ve paylaşırız, bu esnada karşı tarafın bizi anlamasına ihtiyacımız var. Bazıları dilinin yardımı ile kendisi ile alakalı hususları anlatırken popüler veya meşhur birisi olarak bilinip tanınmak ister. Bazıları ise herkesin tanıdığı bir figüran olmaktansa, sade bir yaşantıyla ve sıradan bir fert olmayı yeğler. Ben şahsen çok bilinen, herkesin tanıdığı, sürekli göz önünde olan bir insan olmayı istemem.

Sizler de kaliteli bir sohbet ortamı özlemi ile yanıp tutuşuyorsanız, Ortam.org sitemizde yerinizi alabilirsiniz. Bir başka makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız.

 

Mehmet GÜÇKIRAN 648 Defa Okundu
Cevap bırakın