Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Çorlu Sohbet

Çorlu Sohbet

Çorlu Sohbet

Çorlu sohbet odaları içerisinde binlerce Çorlulu kullanıcı olduğu gibi binlerce de Tekirdağlı kullanıcı var. Üstelik sadece Çorlu veya Tekirdağ da değil. Türkiye’nin 81 ilinden Bay ve Bayan olmak üzere kullanıcılar var.

Çorlulu ve Tekirdağlı kullanıcılar kendilerine bulundukları illerden bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olduğu gibi. Türkiye’nin diğer illerinden olan kullanıcılar da kendilerine Çorlu ve Tekirdağ’dan arkadaş arayışlarındalar.

Çorlu sohbet odaları içerisinde 18 yaşından büyük bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar var. Üstelik bu kullanıcılar arasında öğrenci, genç bekar, dul ve evli olmak üzere kullanıcılar sohbet chat yapıyor kendilerine yeni ortam yeni arkadaşlar arıyor.

Ortam.org kullanıcılarına yıllardır kesintisiz sohbet chat adı altında arkadaşlık sitesi sağlamaktadır. Üstelik ortam.org sohbet odaları içerisinde sadece Çorlu sohbet odaları değil, Çorlu sohbet odaları gibi daha nice sohbet odaları var. Türkiye’nin 81 ilinin özel olarak kurulmuş her bir ili için özel sohbet odaları kurulmuş ve her ili için ücretsiz bedava il sohbet odaları olarak arkadaşlık sitesi sağlamaktadır.

Çorlu Sohbet

Çorlu Sohbet

Çorlu Chat

Sohbet odaları kullanıcılarına tamamen ücretsiz bedava sohbet odaları altında sohbet ederken kullanıcılarına aynı zamanda yeni ortam yeni arkadaşlar edinmelerini sağlıyor.

Ücretsiz sohbet chat imkanı sağlayan kullanıcılarını her zaman memnun eden chat odaları arasında ilk sırada yerini alan Ortam.org artık mobil olarak da yeni arkadaşlar edinmenizi sağlıyor. Sohbetin yeni yüzü ile kullanıcılarını tanıştırıyor ve kullanıcılarına mobil olarak ücretsiz bir şekilde sohbet chat imkanı sağlıyor.

Çorlu sohbet odaları içerisine web sitemizden mobil olarak bağlandığınız da otomatik olarak mobil uyum ile tanışacaksınız. Ortam.org siz değerli kullanıcılarını Çorlu sohbet odaları içerisinde mobil uyumla tanıştırdığı gibi 81 ilimizin sohbet odaları mobil uyumlu olduğunu bilmenizi isterim.

Mobil sohbet odaları içerisinde insanlar kendilerine mobil olarak bay ve bayan olmak üzere arkadaşlar arayışları içerisindeler. Arkadaş arayışları içerisinde olan kullanıcılar için teknoloji bir harika üreterek sohbet chat adı altında arkadaşlık siteleri sağlayan insanların cebine taşıyarak mobil sohbet odalarını çıkarmıştır. Mobil sohbet, mobil chat odalarını kullanıcılarıyla tanıştıran Ortam.org bedava olarak sohbet sağlamaktadır.

Çorlu Sohbet

Çorlu Sohbet

Mobil Çorlu Sohbet

Sohbet odaları içerisinde mobil olarak sohbet chat yapan Çorlulu kullanıcılarımızı biraz tanıyalım. Mobil Çorlu sohbet odaları içerisinde sohbet chat yapan Çorlulu veya Tekirdağlı kullanıcılar hakkında biraz bilgiler edinelim.

Edinelim ki Çorlulu kullanıcılar ile sohbet chat yaparken yabancılık çekmeyelim. Çorlulu veya Tekirdağlı kullanıcılar bilir fakat farklı illerden olup da kendilerine Tekirdağlı , Çorlulu arkadaş arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için Çorlu hakkında kısa bir özet geçelim.

Çorlu Hakkında

Tekirdağ’a bağlı olan en büyük ilçedir. Çorlu, İstanbul’dan sonra Türkiye Trakyası’ndaki (Doğu Trakya) en büyük ikinci yerleşim yeridir.

Tekirdağ merkezine 38 km uzaklıkta olan Çorlu; Ergene havzasında, Trakya’nın orta yerinde, yayla yüzeyinin üstünde bir düzlükte yer alır. Elverişli doğal yapısı, güçlü ulaşım bağlantıları, önemli sanayisi, iş olanakları ve stratejik önemi ile Tekirdağ’ın en büyük ilçesi olan Çorlu, Türkiye’nin de en gelişmiş ilçelerindendir.

Kuzeyden Tekirdağ’ın Ergene ve Çerkezköy ilçeleri, doğudan İstanbul’un Silivri ilçesi, batıdan Süleymanpaşa ve Muratlı ilçeleri, güneyden Marmaraereğlisi ilçesi ve Marmara Denizi ile çevrilidir. İlçenin yüzölçümü 531 km²’dir. Şehrin nüfusu 2020 yılına göre 279.251’dir.

Çorlu’nun denizden yüksekliği 193 m’dir. Yıldız Dağları’nın uzantısı olarak sokulan sırtlar Çorlu’nun yüksek yerlerini oluşturur. Çorlu, Yıldız Dağları’ndan aşınarak, akarsulardan sürüklenerek gelen tortuların depolandığı bir dolgu bölgesidir.

Ayrıca burası, Ergene Havzası ile Marmara kıyı şeridi arasındaki su bölümünün ayrım sınırıdır. Yine Çorlu, Karadeniz ile Akdeniz arasında yer aldığı için bu iklim bölgelerinin etkisindedir. Kuzeyden inen soğuk hava ile güneydeki Akdeniz ile Ege’den gelen nemli-ılık hava akımları bölgenin iklim yapısını etkiler.

Köken Bilimi

Çorlu adı ile değişik savlar ortaya atılmıştır. Eski atlaslarda kentin adı “Tzarylus”, “Tzurulum”, “Tzurulus”, “Tzurule”, “Tschurla”, Tziraltum” olarak geçmektedir. Bizans döneminde peyniri meşhur olduğu için ”peynir kasabası” anlamında ”Tribiton” adı verilmiştir. Kimi yapıtlarda ise ”Sirello” olarak geçtiği görülür. Halk arasında ise çorak, işe yaramaz anlamına gelen “çor” sözcüğünden geldiği, Türklerin Çorlu’yu alışında çok zorluk çekildiği için bu söze benzetme yapıldığı ileri sürülür.

Çorlu Sohbet

Çorlu Sohbet

Yasal Uyarı : Sohbet Odaları içerisine 18 yaşından küçüklerin girmesi kesinlikle yasaktır. Sohbet Odaları içerisinde yetişkin kullanıcılar olup ve içerisine sadece 18 yaşından büyük yetişkin kullanıcılar girebilmektedir.

ömer Karataş 764 Defa Okundu
1 Yorumlar
Öykü

Guzel ortam guzel insanlar emeginize saglık...

Cevap bırakın