Chat Ortamları

Chat Ortamları

Mehmet GÜÇKIRAN     06-05-20     Chat     Chat Ortamları     92 Defa Okundu

88 / 100

Chat Ortamları Sayesinde Kalıcı Dostluklar

Chat ortamları; gündelik hayatın koşuşturmasından bunalan insanların tercih ettiği sosyal paylaşım sistemlerinden en gözde olanıdır diyebiliriz. İnsanoğlu yapısı gereği diğer insanlarla temas etmek ister, kafa yapısına uygun arkadaşlar bulmak için genelde sohbet ortamlarını tercih eder. Alıştığı bir sohbet ortamını zaruri bir sebep olmadan bırakıp, başka bir sohbet sitesine gitmek istemez. Bu açıdan bakıldığında sohbet ortamları aslında insanların tüm sıkıntılarına derman olup, onları iyileştirmez, sadece milli maçları  seyretmek veya sevilen dizileri izlemek gibi geçici bir mutluluk ve heyecan ortamı oluşturur.

Chat Ortamları

Chat Ortamları

Chat Ortamları Bağımlılık Yapabilir

Çünkü içinde bulunduğumuz sosyo-ekonomik sıkıntılar, gelir adaletsizliği, alım gücünün düşük olması, zengin ile fakir arasındaki farkın çok aşırı olması gibi bazı sorunlar insanları sohbet sitelerinde bir arayışa itmiş, insanlar sohbet odalarında sıkıntı ve buhranlarından az da uzaklaşma cihetini seçmişlerdir. Yani anlayacağınız yurdum insanı pimi çekilmiş bir el bombası gibidir dersek mübalağa etmiş sayılmayız. Bir çok sohbet tutkununa sorduğumda; “Kardeşim Neden Sohbet Sitelerine Geliyorsun, Arayışın ve Amacın Nedir” dediğimde; “Abi Ne Yapayım Sıkıntıdan Patlıyorum, Sohbet Odaları Sayesinde Yüzüm Biraz Gülüyor” gibi cevaplar almaktayım. Bu da çarpıcı bir örnek olarak yurdum insanının içinde bulunduğu durumu izah eder niteliktedir.

Chat Ortamları Hakkında Site Sahiplerinin İstek ve Temennileri

Sohbet sitelerine girip çıkmalar, sohbet ortamlarındaki çarpıcı yazılar, gülücük emojileri, resimli sohbetler, sesli ve hatta kameralı sohbet etmeler, belli bir zaman sonra insanlarda bağımlılık oluşturmaktadır. Bu bağlamda şu soruyu sorabilirsiniz; “Sohbet Ortamları Bağımlılık Yapar mı?” Evet güzel kardeşim; sohbet odaları aynı sigara gibi, alkol gibi, balığa çıkma veya kumar oynama gibi yaptığımız aktivitelere benzer ve insanda bağımlılık yapar. Tüm sohbet sitesi sahipleri, kullanıcıların 24 saat esasına göre aktif olmasını, sürekli yazıp çizmesini ister. Bu aslında bana göre bencilliğin, egoistliğin, acımasızlığın bir göstergesidir.

Ortam.Org Sohbet ve Chat Anlayışı

Ortam.OrG ekibi olarak kesinlikle insanların bu sohbet ortamlarına bağımlı olmalarını, Chat ortamlarında yatağı postu sermiş bir vaziyette hep kalmasını istemiyoruz. Güzel kardeşim; sohbet sitelerinde sosyalleşme çabalarını anlıyorum. Fakat senin gerçek yaşamda bazı yükümlülüklerin var, ilgilenmek zorunda olduğun kardeşin, eşin, çocukların, annen ve baban var. Tüm bunları dışlayıp zamanının büyük bir bölümünü buralarda geçirirsen; yukarıda saydığım çevrenle kopukluk yaşaman kaçınılmaz bir durumdur. Sohbet odaları; gündelik hayatta yaptığın işlerden, yüz yüze görüşmelerden, işten, aile ilişkilerinden arta kalan zamanlar için kullanılırsa sizin için daha iyi olur.

Benzer Konulara Göz Atmak İster misin?

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Chat Odaları

© Copyright 2020 - Ortam.Org Bedava Sohbet Sitesi Tüm Hakları Saklıdır. SEO: KaRa İletişim