Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Ortamlara Girmek

Ortamlara Girmek

Ortamlara Girmek Konusunda Altın Öğütler

Ortamlara girmek mi istiyorsun? Sohbet odalarında popüler biri olmak mı istiyorsun? O zaman doğru yere geldin. Ortam.org sitemizde sevilen, sayılan, itibar gören biri olmak istiyorsan öncelikle online süreni artırman lazım. Sonra kafanda deli fikirler ve düşünceler olmalı. Birisi sana “Nasılsın, Neler Yapıyorsun?” diye sorduğu zaman “Yuvarlanıp Gidiyoruz Be Moruk, Ne Olsun” gibi ipe sapa gelmez cevaplar vererek karizmanı çizdirme. Kafanda öyle fikirler olsun ki bunları akıcı bir şekilde ortam sohbet odalarında dillendir.

Ortam.Org chat odalarında her daim parlak ve yenilikçi fikirler sohbet konusu olmuştur. Arkadaş çevresine girmek ve sevgili yapmak istiyorsan, düzgün bir işin olmalı. Çünkü chat dünyasında düzenli bir işi olan insanlar itibar görür. Aylak, işsiz güçsüz ve başıboş insanlar asalak oldukları gerekçesi ile ortamlara girmek konusunda sınıfta kalan tiplerdir. Yapacağın sohbet ve muhabbetlerde yurt dışı seyahatlerinden bahset, “Ekim Ayında Fransa Marsilya Şehrindeydim, Çok Eğlendim” diyerek bir cümle kur, çünkü bu tarz muhabbetler insanların sana ilgi duymasını sağlar.

Ortamlara Girmek İçin Elinde Malzemen Olmalı

Kimse senin Fransa’ya gezmeye gidip gitmediğini ispat etmeye çalışmaz. Ortamlara girmek istiyorsan; sorun ve sıkıntılarını, hastalıklarını anlatma, sohbet odalarında kimse sorun dinlemek istemez. Su borusu patlamış, yahut Apartman yöneticisiyle kavga etmişsin, bundan kime ne yahu? Fakat yaşadığın aşklardan yatak odası muhabbetinin ayrıntılarına fazla da girmeden bahsedebilirsin. Çünkü kadın olsun, erkek olsun herkes aşk hikayelerine ilgi duyar.

Yargılanma Korkusu Ortamlara Girmek Konusunda Bir Engeldir

Ortamlara girmek istiyorsanız; sohbet odalarını biraz gözlemledikten sonra, ufaktan muhabbetin içine zeytinyağı gibi sızmaya çalışın. Çünkü İrc Chat odalarında sürekli bir bot gibi sessiz duran tipler insanları uyuz eder. Kafanda acaba ben bir şey yazsam beni yargılarlar mı? gibi düşünceler olmasın. Sonuçta orada bulunan insanlar da senin gibi 9 ay 10 günlük insanlar. Sohbetin konusu senin ilgi alanın dışında ve hiç bir şey bilmiyorsan, o zaman da bilmediğin konuya balıklama atlayıp kendini küçük düşürme. Bilmediğin bir konu olunca susmak en iyisidir.

Ortamlara Girmek

Ortamlara Girmek

Bilmediğin Konularda Biliyormuş Edasına Sakın Kapılma

Yahu güzel kardeşim bilmiyorsan bilmiyorum de, bilmediğinden dolayı kimse seni ötelemez, eleştirmez. Asıl bilmediğin halde biliyormuş gibi saçmalamaya başlarsan tepki alırsın. Bu bilip bilmemekle alakalı başımdan geçen bir anıyı da anlatayım da konuyu pekiştirmiş olalım. İzmir Foça İlçesinde komando kursundayız, o günkü eğitim konumuz sulardan geçiş. Deniz kenarına gittik, başımızda hoca tabir edilen kıdemli komutanlar var. Yüzme bilenler şu tarafa, bilmeyenler şu tarafa ayrılsın dedi hocamız. Bizim Çorumlu bir arkadaş var yüzme bilmediği halde bilenler tarafına geçmiş. Neyse sırası gelen atlıyor, beş altı metre yüzüp iskeleye çıkıyor. Sıra geldi bizim Çorumlu’ya suya bir atladı. Baktık herif boğuluyor, hiç yüzme bilmiyor, hoca atladı bunu kurtardı. İşte bilmediği halde biliyorum diyenlere çarpıcı bir örnek vermiş olduk.

Rastgele Konu Başlıklarımız

 

Mehmet GÜÇKIRAN 909 Defa Okundu
Cevap bırakın