Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Gurbetçi Sohbet

Gurbetçi Sohbet

Gurbetçi Sohbet Odaları

Gurbetçi Sohbet Odaları, gurbette yaşayanlar için sohbet sitesi, sohbet etme olanağı, gurbetçi arkadaşlık sitesi, Almanya sohbet, Hollanda sohbet, Danimarka sohbet ve tüm gurbetçiler için Ortam.org bünyesinde sohbet odalarını faaliyete geçirdik. Yurt dışında yaşayan Gurbetçi kardeşlerimiz için hayırlara vesile olsun inşallah. 

Avrupada ve dünyanın dört bir tarafında yaşayan gurbetçilerimizi de unutmadık. Gurbetçilere özel sohbet odaları projesiyle yeniden karşınızdayız. Vatanından, memleketinden uzak, üç kuruş para kazanmak için gurbet ellerde ecnebilerin ağız kokusunu çeken gurbetçi vatandaşlarımızın herkesten fazla sohbet etmeye ihtiyacı olduğunu düşündük. Bu sayede gurbetçilerimiz biraz da olsa sıla hasretini hafifletecek, ülkesindeki akraba ve arkadaşlarıyla özlem giderebilecek.

Gurbetçi Sohbet ve Mobil Chat Avantajları

Sevgili gurbetçi kardeşlerim kaliteli ve mobil cihazlara uygun ortam.org sitemizde sizler için her türlü kolaylığı ve alt yapı hizmetlerini tamamladık. Artık bundan böyle sıkılmayacak ve sohbet etme ihtiyacını sitemizde rahatlıkla giderebileceksin.

Bu vesile ile hem yakınlarınla hasbi-hal ederken, diğer yandan da yeni insanlarla tanışacak, böylelikle gurbet ellerde bulunmanın sıkıntılarını rahatlıkla atlatabilecek sin. Böyle güzide bir ortam hazırlayan site yöneticilerimize de buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

Gurbetçi Sohbet Odaları Sayesinde Türkçe Dilinizi Pekiştirebilirsiniz

İnsanoğlu nereye giderse gitsin, mutlaka kendi öz dilini konuşan insanlarla bir arada bulunmak ister. Çünkü böylelikle bir nevi deşarj olup rahatlayabilir. Bir çok gurbetçimiz uzun süre gurbet ellerde bulunduğu süre içerisinde neredeyse Türkçe’nin bazı cümlelerini unutma noktasına gelmiştir.

Bunun nedeni gayet basittir, çünkü tekrarlanmayan şeyler zamanla unutulmaya mahkumdur. Örneğin Kur’an öğrenen birisi periyodik olarak Kur’an-ı Kerimi okumadığı için zamanla öğrendiklerini unutacaktır. Aynı şey farklı diller için de geçerlidir.

İngilizceyi tam öğrenen bir insan da pratik yapmadığı zaman bu dili unutacaktır. Gurbetçi sohbet odalarımızı açmamızın diğer nedenlerinden biri de işte budur. Güzel Türkçe’miz unutulmasın, gurbetçi kardeşlerimiz yazılı sohbet odalarımızda sık sık pratik yaparak dillerini pekiştirsin istedik.

Gurbet Ne Demektir?

Gurbet; sevdiğinden ayrı kalmaktır, doğup büyüdüğü yerlerden uzaklaşmak başka memleketlere, ülkelere gitmektir. Aslında bu gurbet kelimesine İslami açıdan baktığımızda hepimizin birer gurbetçi olduğunu görürüz. Çünkü bizim asıl vatanımız dünya değildir.

Bizler sadece buraya geçici bir zaman için gönderildik. Burada ALLAH (C.C.) tarafından bir sınava tutuluyoruz. Dünya hayatında yaptığımız davranışlar ve eylemler asıl ebedi yurdumuz olan Ahiret Hayatı için belirleyici rol olacak. Günahları sevaplarından az olanlar cehenneme, sevapları günahlarından fazla olanlar ise Cennette ebedi olarak kalacaktır.

Bunu ben kendim söylemiyorum, Cenab-ı ALLAH’ın ayetleri ve hadisler söylüyor. Olaya bu açıdan baktığımızda gurbetçi kardeşlerimizin fazla üzülmesine gerek yok. Sen nasıl Almanya veya Danimarka’da gurbetçi isen, bizler de ana vatanımız Türkiye’de birer gurbetçiyiz.

Gurbetçi Sohbet

Gurbetçi Sohbet

Mehmet GÜÇKIRAN 952 Defa Okundu
Cevap bırakın