Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Uyumlu Sohbet

Uyumlu Sohbet

Uyumlu Sohbet Odaları

Sohbet Odaları, farklı geçmiş ve kültürlerden, her türlü karaktere sahip bir çok insana ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle chat sitelerinde uyumlu sohbet etmek çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Zaten insanların birbirini görmediği bir sohbet ortamında, sadece yazılı sohbet hizmeti veren bir sitede insanların birbirini tam olarak anlayabilmesi ve algılayabilmesi hayal ürünüdür. Bu nedenle uyumlu sohbet yapabilmek için siteye giren insanların birbirine karşı hoş görülü olmaları, bilinmeyen yabancı terimlerden kaçınmaları, muğlak sözlerden uzak durmaları gerekmektedir.

Uyumlu Sohbet Altın Anahtarı

Çünkü sohbet siteleri her an fikir çatışmalarına gebe bir şekilde işlemektedir. Bu doğrultuda hem kullanıcılara, hem de chat ortamı görevlilerine büyük vazifeler düşmektedir. Sohbetin akamete uğramasını engellemek için konu derhal değiştirmeli, ya da sohbetin seyrine müdahale edilmesi gereklidir. Böylelikle uyumlu sohbet yapabilme olanağına sahip olunmalıdır. Fakat hemen hemen her sitede mevcut huzur ve asayiş ortamı, bir iki densizin yüzünden negatif bir pozisyona bürünmekte, nedensiz ve mesnetsiz bir nefret ve hiddet tüm kullanıcıları olumsuz şekilde etkilemektedir.

Sohbet Sitelerine Gelen Kişilerin Karakter Analizi

Çünkü sohbet sitelerine gelen kişilerin çoğunluğu kafa dağıtmaya gelen, annesinin babasının söz geçiremediği, gündelik hayatta bir kesere sap olamamış, kariyer ve meslek sahibi olamamış, belli bir kemale erişememiş kişilerden müteşekkildir. Sakın ola bu sözüm yanlış anlaşılmasın, ortam.org sohbet odalarına gelen nezih ve karakter sahibi şahsiyetleri buradan tenzih ediyorum. Yıllardır İRC Chat kültürüne aşina birisi olarak tam anlamda uyumlu sohbet yapıldığına şahit olmadım. Mutlaka eften püften nedenlerle bu huzur ortamı bozulmuştur.

Uyumlu Sohbet Yapabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kalbinizi ve ruhunuzu uyumlu sohbet ortamı için hazırladığınızda, chat odaları içerisindeki insanlar her ne kadar yüzünüzü görmeseler de bunu hissedebilir. Çünkü kalbinizin ve ruhunuzun temizliği ve saflığı yazılarınıza yansır. Pozitif enerjiniz karşınızdaki insanlara ilham kaynağı olabilir. Bu ilham doğal olarak diğer kullanıcılara bulaşır ve sohbet ortamının şekli bir anda değişebilir.

Egolarınızı Site Girişinde Bırakın

Güzel bir sohbete vesile olmak için lütfen egolarınızı site dışında bırakıp öyle gelin. Hiç bir şeyi bilmediğinizi varsayarak sohbet ortamına dahil olun. Bilgiyi emmeye istekli olun, merak ederek, sorular sorarak insanların ilgisini cezbetmeye aday olun. 

Anlaşılmak Yerine Anlamaya Çalışın

Çatışma yaratacak ve rahatsız edecek yazışmalardan kaçının. Karşıdaki kullanıcı bir şey anlatıyorsa ona saygı gösterin ve dinleyin. Kimsenin sözünü bölmeyin, kimseyi aşağılayıp ötelemeyin. 

Yansıtıcı Olun

Kafamızda gündelik binlerce düşünce olur, bu düşüncelerin çoğu tekrarlayıcı düşüncelerdir. Duygu ve düşüncelerinizi karşıdaki insanlara anlatmak, işlemek ve netlik kazandırmak için çaba sarfedin. Kısır döngü ve düşüncelerinizden sıyrılın. 

Savunmasız ve Cesaretli Olun

İnsanların sizinle ilgilenmesine, herhangi bir ihtiyacınız olup olmadığını sormasına izin verin. Eğer korku ve endişeleriniz olursa bunu dürüstçe ifade edin. Başka birisi zor durumda kalmışsa, herhangi bir bilgiye ihtiyacı varsa ona yardım etmekten çekinmeyin. Unutmayın iyilik gariptir ama “İyilik Yap At Denize, Balık Bilmezse Halik Bilir” sözünün değerini unutmayın. 

Kendinize Ait Bir İletiniz Olsun

İletiniz ancak yaşama kabiliyetiniz kadar güçlüdür. Vaatleri yerine getirin ve vaaz ettiğiniz şeyi pratik yapmanızı sağlayan ritüeller oluşturun. Kendinize günlük olarak şu soruyu sorun: “Bugün iletim nasıl olacak?”

Mehmet GÜÇKIRAN 601 Defa Okundu
Cevap bırakın