Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

İrc Sohbet Odaları

İrc Sohbet Odaları

Irc Sohbet Odaları

Irc sohbet odaları uzun süreden beri sohbet sevenlerin kullandığı sosyal arkadaşlık platformlarından biri olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sosyal platformlar arasında irc chat kültürü apayrı bir kültürdür.

Bu kültürü uzaktan bakmakla kulaktan dolma bilgileri dinlemekle anlamanız mümkün değildir. İrc sohbet odaları, 90’lı yılların başından beri bu ortama gönül vermiş kişilerin uğrak yeri olmaya devam etmektedir. Son zamanlarda hızla artan sosyal paylaşım sitelerinin varlığı ile kan kaybetmesine rağmen.

Günümüzde hatırı sayılır bir kalabalık hala chat odalarını tercih etmekte, buralarda kendisine arkadaş ve sevgili arayışına girmektedir. Çok farklı karakter ve statüden insanların tercih ettiği bu odalarda oldukça ilginç diyaloglar ve yaşam hikayeleri paylaşılmaktadır.

Sohbet odaları içerisinde hükümetler kurulmakta, her soruna çare üretilmekte, sahte aşklar yaşanmakta, dramatik yaşam hikayelerine rastlanılmaktadır. Buralara takılan insanların büyük bir kısmı gerçek bilgilerini gizlemekte, 25 yaşında olduğunu söyleyen bir kız, bazen 45 yaşında adam çıkmaktadır.

Üniversite mezunu olduğunu söyleyen bir adam, aslında gerçek hayatında işsiz güçsüz aylak takımından olabilmektedir. Sahte ölüm haberleri ve hastalıklar, asılsız yaygaralar yapılmakta, bazen öldüğü söylenen bir chat tutkunu hakkında global kanallarda mevlütler okunmakta, cüzler dağıtılmaktadır. Gel güzel kardeşim, Ortam.Org sohbet odalarında sen de yerini al, bu ışıltılı dünyanın içinde olan olayları gözlemle.

Irc Sohbet Odaları Ücretli Midir ?

İrc sohbet odaları çok farklı kategorilere ayrılmakta, değişik sistemler kullanılmaktadır. Fakat içerik ve işleyiş açısından bir çok sohbet sitesi hemen hemen aynı görünüme sahiptir. Bu sohbet sitelerinden çok azı ücretlidir, bunlar genellikle görüntülü ve sesli sohbet hizmeti sağlayan sitelerdir.

Üyelerine sundukları avantajlar nedeniyle ücret talep etmektedirler. Fakat ortam.org benzeri yazılı chat hizmeti veren tüm siteler ücretsizdir. Fakat geveze.org, kalbim.net gibi sitelerin yetki verme karşılığında üyelerden para aldığı yönünde kuvvetli emareler bulunmaktadır.

Irc Chat Odaları Ne Zaman Kuruldu ?

İrc sohbet odalarının tarihi epey eski olmakla birlikte Ülkemizde 90’lı yılların başından itibaren kullanılmaya başlamıştır. 2000’li yılların ortalarında hatırı sayılır bir kitleye hizmet etmiştir.

Günümüzde ise sohbet sitelerine olan rağmet hızla artmış. Site fiyatları aynı altın ve dolar borsası gibi yükselmeye devam etmektedir. Geçenlerde aldığımız bir istihbarata göre, bana göre 750 TL bile etmeyecek Sohbetkur.org sitesi 7.500 TL’ye alıcı bulmuştur. Alan arkadaşa hayırlı uğurlu olsun diyoruz, bize de böyle söylemek düşer.

İrc Sohbet Odaları Nasıl Bir Sisteme Sahiptir ?

İrc sohbet odaları kullanıcıların aynı odalarda birbirleri  ile yazışmasını ve tanışmasını sağlayan bir sisteme ev sahipliği yapar. Bir İRC network ağına bağlı olarak çalışır.

İrc Sohbet Odaları Güvenli Midir ?

Değerli okuyucu; güvenlik senin elindedir. Senin sağın solun oynamazsa, kişisel ve mahrem bilgilerini önüne gelenle paylaşmazsan güvenlidir.

Sanal odalarda tanıştığın biriyle adres ve konum bilgilerini paylaşırsan, gider adamla Belgrad Ormanlarında buluşmaya kalkarsan başına ne geleceğini ALLAH bilir. Yani halk arasında bir deyim vardır, “Her Çküm Hıyar Diyene Tuzu Alıp Koşma”.

Site yöneticileri (admin) kullanıcıların İP numaralarını görebilir ve hangi şehirden bağlandığınızı bilirler. Ciddi ve işini benimseyen adminler bu bilgileri kimseyle paylaşmaz, fakat bazı lakayıt ve gevşek admin tayfası vardır, bunlar bilgilerinizi her isteyene verirler. Bu yüzden site yöneticileri her önüne gelene adminlik vermemeli, bu konuda daha titiz ve seçici olmalıdır.

Irc sohbet Odaları

Irc sohbet Odaları

Mehmet GÜÇKIRAN 1108 Defa Okundu
1 Yorumlar
Serhat

Çok güzel bir Ortam bu zamanda böylesiye sohbet sitesi yok

Cevap bırakın