Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Arızalı Sohbet Ortamları

Arızalı Sohbet Ortamları

Arızalı Sohbet Ortamları ve Chat Siteleri

Arızalı Sohbet Ortamları

Arızalı Sohbet Ortamları

Arızalı Sohbet Ortamları konusunu açmamızdaki kasıt, sohbet ortamında bazı şeylerin iyi gitmediğini, her an bir yanlış anlaşılma neticesinde tartışma, hatta kavga çıkabilecek ortamları anlatmaktadır. Çünkü bu tip ortamlarda her kafadan bir ses çıkar, kimse kimseyi dinlemez, bazen anlatılmak istenilen olay tam olarak anlaşılmaz. Kişiler birbirine saygı duymaz ve hoyratça davranır. Yan yana oturan iki kişi bile bazen birbirinin ne söylediğini duyamaz, çünkü ortam fena karışmıştır. Halk arasında bir tabir vardır “Kürt Çalıyor, Çingen Oynuyor” yani burada ortamın ne kadar karışık olduğuna dem vurulmaktadır. Yoksa bizim kürtle çingenle her hangi bir işimiz yok, ayrım da yapmıyoruz.

Arızalı Sohbet Ortamları Belirtisi Ben Konuşayım!

Bazı insanlar vardır hep ister ki, ben konuşayım herkes dinlesin, ben ne dersem o olsun, bunların amacı tamamen dikkat çekmek ve sohbet ortamındaki tüm gözlerin kendisine çevrilmesini beklemektir. Eğer bir sohbet ortamında siz muhabbet ederken, kimse sizi dinlemiyorsa, dinlemediği gibi başka şeylerle meşgul oluyorsa, Örneğin: tavana bakıyorsa, burnunu karıştırıyorsa, telefonu ile oynuyorsa demek ki sizde bir takım sorunlar var. Bana göre böyle bir durumun ortaya çıkmasına neden iki sebep var; Birincisi; ilgi çekecek bir konunuz yok, boş beleş konuşuyorsunuz. İkincisi ise sohbet ortamında bulunan kişilerin sizi dinlememesi için bir malzeme vermişsiniz, yani bir koz vermişsiniz demektir.

Mızmız bir insansanız, sohbet ortamında sürekli bir şeyler isteyen çocuklar gibi istekleriniz, yakınmalarınız, şikayetleriniz, hatta ağlamalarınız durmuyorsa orada bulunan insanlar asla sizi dinlemeyeceklerdir. Eğer bir şeylerden memnun değilseniz bunu mızmızlanarak değil de mantıklı bir şekilde dillendirmelisiniz. Bencillik, ben merkezcilik ve egoizm konusunda takıntılarınız varsa, hep ben diyorsanız, sadece ben konuşayım onlar dinlesin diyorsanız kusura bakmayın aynı sıkıntıları yaşarsınız, sizi kimse çekmek zorunda değil. Ayrıca dünya sadece sizin etrafınızda dönmüyor? Hakikaten sen kimsin en son ne zaman aynaya baktın?

Sürekli konuşuyorsun mübarek insan ALLAH aşkına bir sus motorun soğusun, millet senin vırvırını çekmek zorunda mı? Ondan sonra neden bana saygı duymuyorlar, beni neden dinlemiyorlar diyorsun. Başkaları konuşurken saygı göstermiyorsun, yırtık dondan çıkar gibi çıkıp adamın lafını ağzına tıkıyorsun. Bu şekilde davranman toplum içerisinde anlayışsız ve kaba bir insan olduğu gerçeğini su yüzüne çıkartıyor. Kardeşim bırak adam lafını tamamlasın, daha son sözlerini söylememiş.

İnsanlar sözünü bitirince yanılıyorsunuz, siz yanlış konuşuyorsunuz, yanlış muhabbet ediyorsunuz, bilmiyorsunuz, hatalısınız gibi eleştirel sözcüklerle karşılık vermeyin. Eğer insanların düşüncelerini küçümseme yoluna giderseniz bol bol hasım kazanırsınız ve düşmanlıkları tahrik edersiniz.

Yerinde yapılan şakayı herkes sever ama sürekli bir ciddiyetsizlik hali, sürekli kahkaha ve yalan konuşmanız hiç kimsede bir güven ve itibar bırakmaz. Zamanla size kimsenin inanası gelmez. Ciddiyetten uzaklaşıp sürekli yalan söylemek arızalı sohbet ortamları belirtilerindendir.

Başkaları sohbet ederken lütfen onları can kulağıyla dinleyin, çünkü bu bir saygının ifadesidir. Aynı şekilde siz konuşmaya başlayınca da etkin bir dinleyici kitlesine sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. Arızalı sohbet ortamları konumuzun sonuna geldik, başka bir makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız.

Mehmet GÜÇKIRAN 873 Defa Okundu
Cevap bırakın