Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Genel Sohbet Konuları

Genel Sohbet Konuları

Genel Sohbet Konuları, Konuşacak Şeyler Bulmak

Genel Sohbet konuları seçimi iyi yapıldığı taktirde karşımızdaki insanı tanımak için doğru hamleler ve sorular sormamızı sağlar. Eğer doğru konular açamaz ve can alıcı sorular soramazsan, karşıdaki insandan hiç bir şey öğrenemez ve onu tanıyamazsın. Fakat soru seçimlerini güzel yapabilirsen, karşıdaki kişinin sana rahatlıkla açılmasını ve böylelikle onu tanımanı sağlar. Sohbet odalarına giren ve buralarda vakit geçiren insanların da sıklıkla yaşadığı problemlerden birisi de budur.

Sohbet Odalarında Yazışma Şekilleri

Diğer kullanıcılarla etkili bir iletişime ve tanışma ortamına bir türlü geçmeyi başaramazlar. Bazen düşünmeden yazarlar ve pot kırarlar, karşı tarafla tamiri olmayan bir kırgınlığa yol açabilirler. Sevgili kardeşlerim bir düşünce veya fikrinizi klavyeye aktarmadan önce beyin ve akıl süzgecinden iyice geçirin, kıvamını ölçün, ondan sonra yazın. Düşüncesizce sarf edilen cümleler bazen telafisi olmayan sonuçlar doğurabilmektedir.

Yazılı chat odalarında hemen hemen her gün yaşanan bu probleme dikkat çekmeye çalışıyoruz. Ortam.OrG sohbet odaları içerisinde herkesin anlayacağı bir dil kullanmak, halk dilini kullanmak çok önemlidir. İçerisinde yabancı ve anlaşılmayan kelimeler geçen cümleler kurmak, sohbet ortamının soğumasına yol açan etkenlerden biridir. Sade bir uslüp kullandığınız taktirde insanlar sizi net olarak anlayacak ve bu sayede sohbete katılım sağlanacaktır.

Tatmin edici bir sohbet ortamı temin etmek için, mümkün mertebe cevabı evet ya da hayır olan sorular sormayın. Daha kapsamlı bir açıklama gerektirecek ucu açık dediğimiz sorular sorun. Böylelikle kişi konuyu uzun tutacak, diğer kullanıcıların da sohbete katılımını sağlayacaktır.

 Genel Sohbet Konuları ve Örnekler

Genel Sohbet Konuları; hemen hemen herkesin bilgi sahibi olduğu konular hakkında konuşabilirsin, örneğin Hava Durumu, havaların bu sene anormal bir şekilde gittiğini, bir türlü ısınmadığını, bu durumun endişe verici olduğunu beyan edip, diğer kullanıcıların da bu konu hakkında neler düşündüğünü sorabilirsin.

Gündemdeki diğer bir önemli konu Korona Hastalığı, bu hastalık hakkında bilgisi olmayan yoktur, adeta 7 den 70 e herkes bu hastalıkla ilgili şeyleri ezberledi. Gündelik ilişkiler ve evlilik konularından da konuşabilirsin. Evlenmeyi düşünüyor musun? Ne Zaman Evleneceksin? falan gibi konuları ortaya açtıkça insanların ilgisini çekmeyi başarabilirsin. Fakat Ortam.Org odalarında kesinlikle din ve siyaset gibi konular açmamaya gayret et. Bu konular yazılıp çizilirken farklı kutupların ve hiziplerin ortaya çıkması neticesinde kargaşa ortamı olabilir.

Mehmet GÜÇKIRAN 682 Defa Okundu
Cevap bırakın