Sohbet Girişi

Türkiye Burada Ortam Kuruyor

kullanıcı
şifre
ZSohbet V2   ZSohbet V1
mirc indirFarklı Sürümle Bağlan mirc indirMirc İndir

Canlı Sohbet Nasıl Yapılır

Canlı Sohbet Nasıl Yapılır

Canlı Sohbet ve Chat Nasıl Yapılır

Canlı sohbet nasıl yapılır sizlere kısaca hizmeti veren chat sitelerinde; kullanıcılar birbirlerini görmeden veya görerek rahatlıkla sohbet edebilirler. İnsan ilişkilerine yön veren teknolojik kazanımlar ve internet kullanımının artması neticesinde canlı sohbet hizmeti veren sitelere olan alaka da artmış vaziyettedir.

Canlı Sohbet Nasıl Yapılır

Canlı Sohbet Nasıl Yapılır

Artan ihtiyaca cevap vermek isteyen sohbet siteleri de sürekli kendisini yenilemekte, teknolojiyi sonuna kadar kullanmakta, alt yapı çalışmalarına ağırlık vermektedir. Bu şekilde kullanıcıların istek ve taleplerine hızlı bir şekilde cevap verilmektedir. Canlı sohbet tabirinden kasıt, kullanıcıların muhataplarıyla görüntülü olarak sohbet edebilmesidir.

Bilgisayarının veya telefonunun kamerasını açan bir kullanıcı, kendisine uygun, aynı arayışlar içerisinde olan birisiyle rahatlıkla yüz yüze görüşebilmektedir. Bazen sohbet sitelerindeki kavramlar birbiri ile karıştırılmaktadır. Canlı sohbet, anlık sohbet, görüntülü sohbet, kameralı sohbet, teleskop sohbet gibi bir çok terim türeyince doğal olarak insanların da aklının karışması normal bir durumdur.

Anlık sohbetler ise tüm chat siteleri tarafından sağlanan sıradan bir özelliktir. İster görüntülü canlı olsun, isterse yazılı sohbet hizmeti veren bir site olsun, görüntünüz veya yazdıklarınız anlık olarak karşı tarafa aktarılmakta, anında size cevaplar verilebilmektedir.

Canlı sohbet kelimesinden anlatılmak istenen, yapılan sohbetlerin görüntülü yapılması, yani kamera ile bire bir sohbeti ifade eder. İnternet üzerinde hem görüntülü, hem sesli, hem yazılı olarak hizmet veren yüzlerce siteye rastlamak mümkündür. Asıl önemli olan, bu sitelerden seviyeli sohbet hizmeti veren siteleri bulmaktır.

Canlı Chat ve İrc Nedir?

Ülkemizde chat kavramı IRC, (Internet Relay Chat; İnternet Aktarmalı Sohbet) chat siteleri tarafından yoğun bir şekilde kullanılan bir protokol ismidir. Bu protokol sayesinde sohbet sitelerinde kullanıcılar yazılı veya görüntülü olarak iletişime geçebilmektedir.

İRC protokolü üzerinden sisteme bağlanan tüm kullanıcılar, kendileri ile benzer duygu ve düşüncelere sahip insanlarla kolaylıkla sohbet edebilmektedir. İçerik ve işleyiş açısından bütün sohbet siteleri birbirine benzese de; kullanım yönünden bazı farklılıklar mevcuttur.

Canlı sohbet hizmeti verilen bir sitede, partnerinizi daha kolay tanıma şansınız varken, yazılı sohbet hizmeti veren bir sitede karşınızdaki kişiyi tanımanız oldukça güçtür. Çünkü görünmez olmanın verdiği bir güven duygusuyla, karşı taraftaki kullanıcı size yalan yanlış bilgiler verebilir, kimliğini ve kişisel bilgilerini gizlemek için çeşitli ayak oyunlarına başvurabilir.

Canlı sohbet veya anlık sohbet, yahut görüntülü sohbet, kameralı sohbet ile aklımıza gelen konuları yazmaya çalıştık. Eğer sohbet sitelerinde ne aradığınızı kafanızda netleştirirseniz, aradığınızı bulma şansınız da artacaktır. Şu an için ortam.org sitemizde sadece yazılı chat hizmeti verilmektedir. İlgililere duyurulur.

Mehmet GÜÇKIRAN 904 Defa Okundu
Cevap bırakın